Jaroslav Róna - Apokalypsy a vize

Autor: Česky2023B&P Publishing

Vstoupíme-li do imaginárního světa Jaroslava Róny a odhalíme jeho niterné výtvarné sny, pomůže nám to pochopit cíle umělcovy tvorby a dešifrovat široký námětový rejstřík a repertoár motivů jeho díla. Malířovo dílo vědomě reflektuje společenský, kulturní a politický kontext a živě reaguje na klíčové umělecké osobnosti, dobové proudy a tendence nebo současnou výtvarnou scénu.

790 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 999 Kč - SLEVA

Název: Jaroslav Róna - Apokalypsy a vize  ISBN: 9788074852749  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074852749  Hmotnost: 2.03 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 352  Rozměr: 220x310 mm  Nakladatel: B&P Publishing
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Jaroslav Róna - Apokalypsy a vize, Půtová Barbora, Róna Jaroslav

Jeho obrazy je možné vnímat jako kritickou sondu vedoucí k existenciální reflexi smyslu i cílů lidského života a proměn společnosti. Do celého malířského díla se promítá pestrá životní zkušenost, nevyčerpatelná tvůrčí představivost, osobitý výtvarný styl a technická i výrazová virtuozita. Zvláště naléhavé jsou obrazové kompozice, apokalypsy a vize, připomínající potenciální i reálné problémy současného světa, které hrozí vyústit v zánik lidské civilizace.

Jaroslav Róna - Apokalypsy a vize