Jan Paul (s podpisem)

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisJan Paul je výrazným solitérem současného českého malířství. V galerii představil výběr z obrazů, které vytvořil po roce 2004, kdy se prožitek z dopro…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 699 Kč - SLEVA
Cena s DPH
599
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie výtvarného umění v Náchodě
ISBN9788088341079
EAN9788088341079
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.14 Kg
Rozměr210 x 300 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran136

Bližší informace o knize "Jan Paul (s podpisem)"

Jan Paul je výrazným solitérem současného českého malířství. V galerii představil výběr z obrazů, které vytvořil po roce 2004, kdy se prožitek z doprovázení umírající matky hluboce vepsal do jeho myšlení i přístupu k tvorbě. Autor se rozhodl malovat prsty. Obrazy figurální, zabývající se tíživými tématy života, i díla nefigurativní, v nichž světlo symbolizuje naději, vyjadřují duchovní celek ve snaze konfrontovat pomíjivé a věcné. Jan Paul (s podpisem), autor Jan Paul.


Anotace knihy " Jan Paul (s podpisem), autor Jan Paul"

Pro jejich obsahovou výstižnost i specifické světelné podání autor obrazy nepojmenovává. Další autorovu polohu najdeme v triptychu Vzkříšení. Triptych, zamýšlený jako oltářní obraz, začal vznikat koncem roku 2010, a autor ho dokončil koncem roku 2020. Jeho smyslem je vyjádření vztahu a úcty nejen ke Kristu a jeho vykupitelskému dílu, ale k celému křesťanství, které významně ovlivnilo světové myšlení a kulturu. Tento postoj podstatně ovlivňuje po roce 2004 jeho malířskou tvorbu, v níž se zabývá existenciálními tématy. Fyzická konečnost člověka však pro něho není otázkou definitivnosti lidské existence, ale východiskem k tomu, co člověka přesahuje. Triptych Vzkříšení tak zcela logicky právě toto téma vyjadřuje.
text: Jan Kapusta, Jan Kříž, Jan Paul
fotografie: Martin Polák.
Galerie výtvarného umění v Náchodě


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz