Emanuel Ranný

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisObsáhlá monografie třebíčského výtvarníka Emanuela Ranného (1943) vychází u příležitosti blížících se umělcových sedmdesátin.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
980
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGallery
ISBN80-86990-17-0
EAN9788086990170
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.29 Kg
Rozměr240,5 mm × 290 mm
Vazbapevná vazba s přebalem
Počet stran336

Bližší informace o knize "Emanuel Ranný"

Obsáhlá monografie třebíčského výtvarníka Emanuela Ranného (1943) vychází u příležitosti blížících se umělcových sedmdesátin. Emanuel Ranný, autor Emanuel Ranný.


Anotace knihy " Emanuel Ranný, autor Emanuel Ranný"

Koncepci knihy vytvořil Jiří Machalický, který Emanuela Ranného charakterizuje jako výtvarníka, který „navázal na klasické hodnoty české krajinomalby, jejíž podoba se na přelomu 19. a 20. století tolikrát proměnila, a přesto si zachovala některé charakteristické rysy - rytmus a také historii krajiny, do níž se promítají nejen přírodní cykly, ale i vývoj naší společnosti a s ním i výrazné civilizační zásahy do přírody.“
Monografie sleduje Ranného tvůrčí dráhu od poloviny 60. let, přes první tisky technikou suché jehly až po nejnovější malířskou tvorbu a věnuje pozornost i Ranného litografiím a množství kresebných studií.
Monografie samozřejmě obsahuje řadu barevných i černobílých reprodukcí Ranného maleb a grafických listů. Prokládány jsou texty, kterými výtvarníkovu tvorbu hodnotili další naši znalci současného výtvarného umění, např. Petr Král, Ludvík Kundera, Bohuslav Mikulášek, Jan Skácel, Pavel Šrut aj.
Zajímavou součástí knihy je rozhovor, který s umělcem vede známý shakespearovský znalec a překladatel Martin Hilský.
V závěru knihy nechybí ani biografie a seznam individuálních, mezinárodních i tuzemských výstav.
Závěrečná část pojednává umělecké dekorace z hlediska jejich autorů. Nabízí přehled vůdčích sochařů i malířů a zdůrazňuje podíl architektů na konceptu figurální výzdoby..
Gallery


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz