École de Paris a čeští umělci v meziválečné Paříži

Autor
InformaceČesky, 2023
PopisŘekne-li se „čeští umělci v meziválečné Paříži“, každému se dnes vybaví především jména František Kupka, Josef Šíma, Jindřich Štyrský a Toyen. Řeklo-l…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
1 590
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN9788088256229
EAN9788088256229
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.14 Kg
Rozměr190x260 mm
Vazbavázaná
Počet stran367

Bližší informace o knize "École de Paris a čeští umělci v meziválečné Paříži"

Řekne-li se „čeští umělci v meziválečné Paříži“, každému se dnes vybaví především jména František Kupka, Josef Šíma, Jindřich Štyrský a Toyen. Řeklo-li se totéž uměnímilovnému Pařížanovi dvacátých let, vybavil si v prvé řadě jména Georges Kars, Othon Coubine a François Zdenek nebo François Maurice Eberl. École de Paris a čeští umělci v meziválečné Paříži, autor Kars, Coubine, Eberl.


Anotace knihy " École de Paris a čeští umělci v meziválečné Paříži, autor Kars, Coubine, Eberl"

Zvláště jim je věnována tato kniha, která se snaží zmapovat jejich pohyb na meziválečné umělecké scéně ve Francii, nejvíce v jejím hlavním městě, a na několika příkladech prozkoumat kontext i mechanismy jejich pařížského působení, účast na výtvarných salonech, samostatné výstavy v galeriích a přijetí jejich tvorby dobovou kritikou. Kniha neopomíjí ani další „Pařížany“ Aléna Diviše a Editu Hirschovou. Stává se tak nenahraditelným ucelením obrazu, který zachovali v Paříži působící čeští umělci..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz