École de Paris a čeští umělci v meziválečné Paříži

Autor: Česky2023Arbor Vitae

Řekne-li se „čeští umělci v meziválečné Paříži“, každému se dnes vybaví především jména František Kupka, Josef Šíma, Jindřich Štyrský a Toyen. Řeklo-li se totéž uměnímilovnému Pařížanovi dvacátých let, vybavil si v prvé řadě jména Georges Kars, Othon Coubine a François Zdenek nebo François Maurice Eberl.

1 590 
včetně dph
skladem
Název: École de Paris a čeští umělci v meziválečné Paříži  ISBN: 9788088256229  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788088256229  Hmotnost: 2.14 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 367  Rozměr: 190x260 mm  Nakladatel: Arbor Vitae
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ École de Paris a čeští umělci v meziválečné Paříži, Kars, Coubine, Eberl

Zvláště jim je věnována tato kniha, která se snaží zmapovat jejich pohyb na meziválečné umělecké scéně ve Francii, nejvíce v jejím hlavním městě, a na několika příkladech prozkoumat kontext i mechanismy jejich pařížského působení, účast na výtvarných salonech, samostatné výstavy v galeriích a přijetí jejich tvorby dobovou kritikou. Kniha neopomíjí ani další „Pařížany“ Aléna Diviše a Editu Hirschovou. Stává se tak nenahraditelným ucelením obrazu, který zachovali v Paříži působící čeští umělci.

École de Paris a čeští umělci v meziválečné Paříži