Z brněnské malby šedesátých let

Autor: Česky2005Muzeum města Brna

Z brněnské malby 60. let (Bohdan Lacina, Jánuš Kubíček, Bohumír Matal, Pavel Navrátil) Strukturované životopisy + 4-6 celostránkových vyobrazení daného autora.

Již není v prodeji
Název: Z brněnské malby šedesátých let  ISBN: 9788086549119  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788086549119  Hmotnost: 0.16 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 35  Rozměr: 210x200 mm  Nakladatel: Muzeum města Brna
informace ke knize

Detail knihy ~ Z brněnské malby šedesátých let, Marcela Macharáčková

Záměr připravit výstavu Z brněnské malby šedesátých let podnítily impuls a snaha vystavit po delší době díla nejvýraznějších protagonistů brněnské malby druhé poloviny 20. století. Bohaté sbírky poválečného výtvarného umění Muzea města Brna, které z důvodů neukončené rekonstrukce hradu Špilberku ještě dlouho nebudou moci být ve stálé expozici představeny veřejnosti, ztrácejí možnost podat výpověď o brněnském kulturním prostředí sledovaného období. Konfrontace tvorby šedesátých let v dílech čtyř z nejvýraznějších uměleckých brněnských osobností pak vyjadřuje pokus o porovnání i prezentaci jejich díla, které patřilo ve své době k brněnskému Olympu. Šedesátá léta v tvorbě Bohdana Laciny, Jánuše Kubíčka, Bohumíra Matala a Pavla Navrátila jsou zde s menšími přesahy prezentována vzhledem k jejich významu pro celou československou kulturu, i ve snaze o pochopení nebo nalezení specifičnosti a charakteru brněnského výtvarného klimatu tohoto období.

Z brněnské malby šedesátých let