Z brněnské malby šedesátých let

Autor
InformaceČesky, 2005
PopisZ brněnské malby 60. let (Bohdan Lacina, Jánuš Kubíček, Bohumír Matal, Pavel Navrátil) Strukturované životopisy + 4-6 celostránkových vyobrazení dané…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum města Brna
ISBN9788086549119
EAN9788086549119
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.16 Kg
Rozměr210x200 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran35

Bližší informace o knize "Z brněnské malby šedesátých let"

Z brněnské malby 60. let (Bohdan Lacina, Jánuš Kubíček, Bohumír Matal, Pavel Navrátil) Strukturované životopisy + 4-6 celostránkových vyobrazení daného autora. Z brněnské malby šedesátých let, autor Marcela Macharáčková.


Anotace knihy " Z brněnské malby šedesátých let, autor Marcela Macharáčková"

Záměr připravit výstavu Z brněnské malby šedesátých let podnítily impuls a snaha vystavit po delší době díla nejvýraznějších protagonistů brněnské malby druhé poloviny 20. století. Bohaté sbírky poválečného výtvarného umění Muzea města Brna, které z důvodů neukončené rekonstrukce hradu Špilberku ještě dlouho nebudou moci být ve stálé expozici představeny veřejnosti, ztrácejí možnost podat výpověď o brněnském kulturním prostředí sledovaného období. Konfrontace tvorby šedesátých let v dílech čtyř z nejvýraznějších uměleckých brněnských osobností pak vyjadřuje pokus o porovnání i prezentaci jejich díla, které patřilo ve své době k brněnskému Olympu. Šedesátá léta v tvorbě Bohdana Laciny, Jánuše Kubíčka, Bohumíra Matala a Pavla Navrátila jsou zde s menšími přesahy prezentována vzhledem k jejich významu pro celou československou kulturu, i ve snaze o pochopení nebo nalezení specifičnosti a charakteru brněnského výtvarného klimatu tohoto období..
Muzeum města Brna

Obsah knihy: Z brněnské malby šedesátých let

Z brněnské malby šedesátých let - examplesZ brněnské malby šedesátých let - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz