Vincenc Vingler

Autor
InformaceČesky, 2012
PopisGalerie hlavního města vydala vůbec první soubornou monografii Vincence Vinglera s bohatým obrazovým materiálem a texty Olgy Malé, Jana Wollnera a Jiř…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
850
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie hlavního města Prahy
ISBN80-7010-007-3
EAN9788070100073
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.18 Kg
Rozměr130 x 180 mm
VazbaV8
Počet stran181

Bližší informace o knize "Vincenc Vingler"

Galerie hlavního města vydala vůbec první soubornou monografii Vincence Vinglera s bohatým obrazovým materiálem a texty Olgy Malé, Jana Wollnera a Jiřího Kotalíka. Vincenc Vingler, autor Olga Malá, Jan Wollner a Jiřího Kotalík.


Anotace knihy " Vincenc Vingler, autor Olga Malá, Jan Wollner a Jiřího Kotalík"

Bílek spolupracoval s Katolickou modernou, s Jakubem Demlem, kterému graficky zpracoval jeho Miriam, Slavíka sv. Bonaventury a další knihy. Otokaru Březinovi vydal a doplnil svými kresbami básnickou sbírku Ruce, stejně jako mnoho dalších vydání Březinových knih. Pro Julia Zeyera a jeho Román o věrném přátelství Amise a Amila vytvořil čtyři kartony a výtvarně doprovodil knihy samozřejmě i mnoha jiným autorům. Pozornost je věnována i knižní vazbě – reliéfní, pergamenové a celokožené. Publikovány jsou i Bílkovy návrhy vazeb, pozornost si vysloužily i individuální vazby řezané do kůže. Chronologický soupis veškerých knih s úpravou Františka Bílka práci uzavírá. Kniha je doplněna bohatou fotografickou dokumentací a soupisem Bílkových vazeb i knih s jeho výtvarným doprovodem.
Grafická úprava: Adéla Svobodová.
Galerie hlavního města Prahy

Obsah knihy: Vincenc Vingler

Vincenc Vingler - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz