Tomáš Císařovský – Žlutá skvrna / Yellow Spot

Sleva 13%
Autor
InformaceČesky, 2010
PopisTomáš Císařovský patří k výrazným představitelům generace osmdesátých let 20. století. Do povědomí širší kulturní veřejnosti se zapsal svým legendární…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena550 Kč - SLEVA 13%
Cena s DPH
480
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-87164-53-2
EAN9788087164532
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.29 Kg
Rozměr210x240 mm
Vazbalepená
Počet stran88

Bližší informace o knize "Tomáš Císařovský – Žlutá skvrna / Yellow Spot"

Tomáš Císařovský patří k výrazným představitelům generace osmdesátých let 20. století. Do povědomí širší kulturní veřejnosti se zapsal svým legendárním "legionářským" cyklem vztahujícím se k zamlčovaným a dezinterpretovaným částem historie. Pro výstavu na Staroměstské radnici, provázenou katalogem, připravil ojedinělou kolekci akvarelů poskytujících příležitost nahlédnout zblízka do tvůrčích procesů, odvíjejících se v jeho tvorbě posledních let. Tomáš Císařovský – Žlutá skvrna / Yellow Spot, autor Karel Srp.


Anotace knihy " Tomáš Císařovský – Žlutá skvrna / Yellow Spot, autor Karel Srp"

Tomáš Císařovský (1962) vždy se věnoval tradičnímu závěsnému, většinou olejem malovanému obrazu (figurativní a krajinné motivy, portréty). Vytvářel většinou tematické cykly (např. Z deníku dědy legionáře, 1989; Naty, přepni to, 1994; Bez koní, 1996; Prázdniny v Čechách, 2006).
Tato obrazová kniha však soustřeďuje jeho neméně podnětné akvarely na papíře z let 2002–2010, jež tvoří zároveň jádro Císařovského výstavy Žlutá skvrna v Galerii hlavního města Prahy, probíhající od září do listopadu 2010 ve výstavním prostoru Staroměstské radnice.
Autor koncepce této výběrové přehlídky Karel Srp uzavírá svůj vstupní komentář slovy: "Místo k autorovi se akvarely obracejí ke stavu dnešní společnosti. S čím dál tím více náročnými náměty si lehce pohrává, plyne s nimi, nechá se jimi unášet, přizpůsobuje si je, dostává se nad ně jako pozorovatel, jenž je i není jejich součástí; jsou mu blízké i vzdálené zároveň."
Knížka akvarelů je uzavřena anglickým resumé a soupisem samostatných výstav Tomáše Císařovského..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Tomáš Císařovský – Žlutá skvrna / Yellow Spot

Tomáš Císařovský – Žlutá skvrna / Yellow Spot - examplesTomáš Císařovský – Žlutá skvrna / Yellow Spot - examplesTomáš Císařovský – Žlutá skvrna / Yellow Spot - examplesTomáš Císařovský – Žlutá skvrna / Yellow Spot - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz