The Reunion of Poetry and Philosophy – katalog

Autor: Česky2018Galerie hlavního města Prahy

Katalog k výstavě, jež představuje dvojici čínských umělců, Zhang Xiaoganga a Wang Guangyia, kteří jsou dnes součástí světové umělecké scény. Začínali v 80. letech 20. století, kdy se v neoficiálních kruzích rodilo nezávislé čínské umění v několika epicentrech podpořené kusými informacemi z málo dostupných materiálů o západním umění. design by Zuzana Lednická (Studio Najbrt)

990 
včetně dph
skladem
Název: The Reunion of Poetry and Philosophy – katalog  ISBN: 978-80-7010-134-6  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788070101346  Hmotnost: 0.90 kg  Vazba: brožovaná  Rozměr: 225x270 mm  Nakladatel: Galerie hlavního města Prahy
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ The Reunion of Poetry and Philosophy – katalog, Lü Peng

Lü Peng, který je autorem syntetické práce o současném čínském umění a teoretikem hned několika generací čínských tvůrců, připravuje tuto výstavu jako konfrontaci dvou linií charakterizujících tamní vývoj výtvarného myšlení. Jedna z nich čerpá z poetických a literárních zdrojů a druhá převážně z filozofických a společensko-kritických tezí. V díle obou vystavujících budou tyto linie reprezentovány aktuální tvorbou, která vznikla z nemalé části z inspirace duchovní atmosférou Prahy.

The Reunion of Poetry and Philosophy – katalog