TÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisTento svazek z edice Imago et verbum je věnován výběru z korespondence mezi Karlem Valtrem a pěti plzeňskými adresáty (Vladimír Venda, Josef Hrubý, Vá…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
150
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie města Plzeň
ISBN80-8728-923-5
EAN9788087289235
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.12 Kg
Rozměr110 x150 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran182

Bližší informace o knize "TÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům"

Tento svazek z edice Imago et verbum je věnován výběru z korespondence mezi Karlem Valtrem a pěti plzeňskými adresáty (Vladimír Venda, Josef Hrubý, Václav Malina, Bronislav Losenický, Jiří Patera). Kniha obsahuje texty dopisů a pohlednicí odeslaných v rozmezí v letech 1981 – 2000 z Tábora do Plzně. Obrazová část knihy spočívá v pohlednicích, ručně malovaných, kreslených nebo ručně vytisklých (linoryty) či vyříznutých z větších grafik (papírotisků). TÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům, autor Karel Valter.


Anotace knihy " TÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům, autor Karel Valter"

Dopisy jednotlivých adresátů jsou řazeny chronologicky a rovněž výběr výtvarného doprovodu je časově synchronizován s dopisy.

Karel Valter (1909-2006) patří ke klasikům českého výtvarného umění. Na počátku 30. let minulého století spoluzakládal českobudějovické avantgardní sdružení Linie a experimentoval v oblasti výtvarné (stříkané abstraktní geometrické kresby), zabýval se i fotografii a hudbou, uváděl v českém prostředí významné představitele světové avantgardy (s Josefem Bartuškou realizoval první výstavu v Československu předního reprezentanta Bauhausu Laszla Moholy-Nagyho), patřil i do okruhu kolem E. F. Buriana, který mu ve svém divadle D 40 uspořádal jeho první výstavu. Celoživotně působil jako učitel, nejprve v Českých Velenicích a později v Táboře, za války byl vězněn v koncentračním táboře Buchenwald (1943-1945). Od čtyřicátých let se Karel Valter soustavně zabýval krajinomalbou a jeho malířské umění vyzrálo právě v tomto žánru, kterému zůstal věrný až do konce života..
Galerie města Plzeň

Obsah knihy: TÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům

TÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům - examplesTÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz