TÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům

Autor: Česky2013Galerie města Plzeň

Tento svazek z edice Imago et verbum je věnován výběru z korespondence mezi Karlem Valtrem a pěti plzeňskými adresáty (Vladimír Venda, Josef Hrubý, Václav Malina, Bronislav Losenický, Jiří Patera). Kniha obsahuje texty dopisů a pohlednicí odeslaných v rozmezí v letech 1981 – 2000 z Tábora do Plzně. Obrazová část knihy spočívá v pohlednicích, ručně malovaných, kreslených nebo ručně vytisklých (linoryty) či vyříznutých z větších grafik (papírotisků).

150 
včetně dph
skladem
Název: TÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům  ISBN: 80-8728-923-5  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087289235  Hmotnost: 0.12 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 182  Rozměr: 110 x150 mm  Nakladatel: Galerie města Plzeň
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ TÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům, Karel Valter

Dopisy jednotlivých adresátů jsou řazeny chronologicky a rovněž výběr výtvarného doprovodu je časově synchronizován s dopisy.

Karel Valter (1909-2006) patří ke klasikům českého výtvarného umění. Na počátku 30. let minulého století spoluzakládal českobudějovické avantgardní sdružení Linie a experimentoval v oblasti výtvarné (stříkané abstraktní geometrické kresby), zabýval se i fotografii a hudbou, uváděl v českém prostředí významné představitele světové avantgardy (s Josefem Bartuškou realizoval první výstavu v Československu předního reprezentanta Bauhausu Laszla Moholy-Nagyho), patřil i do okruhu kolem E. F. Buriana, který mu ve svém divadle D 40 uspořádal jeho první výstavu. Celoživotně působil jako učitel, nejprve v Českých Velenicích a později v Táboře, za války byl vězněn v koncentračním táboře Buchenwald (1943-1945). Od čtyřicátých let se Karel Valter soustavně zabýval krajinomalbou a jeho malířské umění vyzrálo právě v tomto žánru, kterému zůstal věrný až do konce života.

TÁBOR – PLZEŇ, Dopis přátelům