Staří mistři ve Schwarzenberském paláci

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisStarým mistrům se věnuje již druhá publikace vydaná Národní galerií Praha. Tentokrát v ní čtenáři najdou nejen odborné statě, ale také literární refle…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
820
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní galerie v Praze
ISBN978-80-7035-770-5
EAN9788070357705
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.49 Kg
Rozměr220x260
Vazbaměkká
Počet stran232

Bližší informace o knize "Staří mistři ve Schwarzenberském paláci"

Starým mistrům se věnuje již druhá publikace vydaná Národní galerií Praha. Tentokrát v ní čtenáři najdou nejen odborné statě, ale také literární reflexe z pera dvacítky osobností kulturního a společenského života. Staří mistři ve Schwarzenberském paláci, autor Norbert Schmidt – Marius Winzeler (edd.).


Anotace knihy " Staří mistři ve Schwarzenberském paláci, autor Norbert Schmidt – Marius Winzeler (edd.)"

Průvodce doprovázející střednědobou expozici Staří mistři ve Schwarzenberském paláci představuje v atraktivní grafické podobě mistrovská díla renesance, manýrismu a baroka ze Sbírky starého umění Národní galerie Praha. Úvodní statě kurátora Mariuse Winzelera a architekta Josefa Pleskota o koncepčním záměru expozice, texty k jednotlivým sálům, soupis vystavených exponátů, reprodukce vybraných děl a fotografická dokumentace instalace skládají pokus o prezentaci jedinečné souhry umění a architektury, obohacené navíc o literární rozměr. Součástí průvodce jsou subjektivní reflexe – vedle historika umění a architekta nabízejí svůj osobní pohled na staré mistry i malíř, básník, spisovatel, novinář, divadelní dramaturgyně, botanik, literární kritik a teoretik, historik, filozof a teolog, ale také noční hlídač v galerii. Zamýšlejí se nad atmosférou sálů, vybranou skupinou obrazů a soch nebo jediným dílem. Průvodce, podobně jako samotná expozice, se stává vícehlasou pozvánkou k osobnímu setkání s největšími uměleckými poklady Národní galerie Praha, překračujícími svými náměty všední otázky člověka a společnosti. Autoři: Martin Bedřich, Petr Borkovec, Adam Borzič, Miloš Doležal, Jiří Fajt, Anna Beata Háblová, Barbora Hančilová, Tereza Horváthová, Klára Jirsová, Jiří Kamen, Vladimír Kokolia, Sergej Machonin, Benedikt Mohelník, Jan Němec, Tomáš Petráček, Josef Pleskot, Martin C. Putna, Petr Rezek, Jiří Sádlo, Norbert Schmidt, Jan Skřivánek, Petr Vizina, Petr Volf, Marius Winzeler.
Národní galerie v Praze

Obsah knihy: Staří mistři ve Schwarzenberském paláci

Staří mistři ve Schwarzenberském paláci - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz