Roman Franta - Jenom láska/ Only love

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisV katalogu Romana FRANTY „Jenom láska / Only Love“, vydaném galerií Katovy k podzimní výstavě na zámku Klenová najdeme obrazy z posledních dvou let, a…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Klatovy Klenová
ISBN9788087013595
EAN97880869527595
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.40 Kg
Rozměr270x255 mm
Vazbavázaná
Počet stran118

Bližší informace o knize "Roman Franta - Jenom láska/ Only love"

V katalogu Romana FRANTY „Jenom láska / Only Love“, vydaném galerií Katovy k podzimní výstavě na zámku Klenová najdeme obrazy z posledních dvou let, ale i některé starší práce. Roman Franta - Jenom láska/ Only love, autor Magdalena Juříková, Kateřina Tučková, Miroslav Pesch, Milan Weber.


Anotace knihy " Roman Franta - Jenom láska/ Only love, autor Magdalena Juříková, Kateřina Tučková, Miroslav Pesch, Milan Weber"

Roman FRANTA po úrazu ramene (2012) nebyl schopen pracovat tak, jak byl zvyklý a hledal nové metody práce, při kterých jeho pravá ruka zůstávala ve svislé poloze. Musel rezignovat na svůj ekvilibristický rukopis a nechával barvu roztékat, odkapávat, či naopak používal silných pastózních nánosů. Vznikla zcela odlišná materie, která mu však přinesla nové, inspirující zkušenosti. V současnosti se pomalu vrací ke svému ilusivnímu rukopisu. Nadále si buduje svou vlastní cestu a vytváří si uměleckou identitu, kdy do obrazů přenáší svobodu projevu, odvahu, experiment i klasické postupy. Je svérázný a nezaměnitelný autor současné umělecké scény. Pojítkem jeho tvorby je ironie, hra, svébytný humor, reflexe našeho světa, přetrvávající zoomorfní motivy kombinované s lidskými příběhy a to vše propojeno v tématech osobních i společenských..
Galerie Klatovy Klenová

Obsah knihy: Roman Franta - Jenom láska/ Only love

Roman Franta - Jenom láska/ Only love - examplesRoman Franta - Jenom láska/ Only love - examplesRoman Franta - Jenom láska/ Only love - examplesRoman Franta - Jenom láska/ Only love - examplesRoman Franta - Jenom láska/ Only love - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz