Prague Stuckists

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisKatalog k výstavě Prague Stuckits, která probíhá ve dnech 17.2. - 1.5. 2016 na Špilberku v Brně.
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum města Brna
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.33 Kg
Rozměr230x270 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran100

Bližší informace o knize "Prague Stuckists"

Katalog k výstavě Prague Stuckits, která probíhá ve dnech 17.2. - 1.5. 2016 na Špilberku v Brně. Prague Stuckists, autor kolektiv.


Anotace knihy " Prague Stuckists, autor kolektiv"

Svíticí obrazy, hyperrealismus, postapokalyptické výjevy i abstrakce. K technikám klasické malby se vrací aktuální výtvarný směr stuckismus.

Jeho čeští zástupci ze skupiny Prague Stuckists už stihli vystavovat v Londýně, v USA nebo v Německu. Teď je čeká vůbec první ucelená výstava ve velkém muzeu nejen v Česku, ale i mimo Velkou Británii. Pro Muzeum města Brna je velkou ctí představit na Špilberku veřejnosti šestici výtvarníků světové úrovně. Každý ze stuckistů má svůj vlastní, specifický styl a projev. Jeden tíhne k figurální malbě, jiný k dynamické abstrakci.

Společným znakem všech stuckistů je revolta proti přílišnému konceptualismu v současném umění.

Výtvarnou skupinu Prague Stuckists založil v roce 2004 Robert Janás jako první pobočku původně britského hnutí za někdejší železnou oponou. Prague Stuckists se podle něj soustředí na klasickou malbu, která osloví řadu diváků i v době, kdy si lidé moderní umění spíše spojí s židlí nebo vysavačem umístěným do galerie. Nic takového na jejich výstavě lidé nenajdou. Moderní umění totiž nemusí nutně být pouze konceptuální a nepochopitelné.

K vidění budou na Špilberku noční fotografie pražských a brněnských zákoutí od Roberta Janáse a především tři desítky obrazů od Igora Grimmicha, Lukáše Orlity, Marka Slavíka, Jana Spěváčka a Tomáše Speváka. Jsou na nich geometrické obrazce, abstraktní výjevy vodních hladin s kopulujícími žábami, působivé městské krajiny, chirurgové nebo mniši pozorující technaře. Grimmich používá fosforeskující barvy – jeho obrazy lidé najdou v zatemnělé místnosti speciálně nasvícené UV zářivkami. Díky tomu z jeho obrazů vyvstávají skryté vzpomínky. Slavík a Spevák zase nedávno vystavovali na veletrhu umění v Los Angeles. Některá jejich díla tak porovnají američtí i čeští diváci – u nás úplně poprvé..
Muzeum města Brna


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz