Orbis Varlén a nic

Sleva 21%
Autor
InformaceČesky, 2013
PopisO dalších třech sešitech Deníků všední úzkosti VARLÉN platí to, co je napsáno o předchozích šesti, stočtyřicet nových stran pokračování Comiksu na hra…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena390 Kč - SLEVA 21%
Cena s DPH
308
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravská Galerie
ISBN80-7027-260-2
EAN9788070272602
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.23 Kg
Rozměr210 x 295 mm
Vazbapaperback
Počet stran136

Bližší informace o knize "Orbis Varlén a nic"

O dalších třech sešitech Deníků všední úzkosti VARLÉN platí to, co je napsáno o předchozích šesti, stočtyřicet nových stran pokračování Comiksu na hraně existence přináší i tentokrát na ostří nůžek vyhraněný souboj kolážového komiksu a komiksové koláže, vědomí a nevědomí, postmoderních východisek a téže bezvýchodnosti, fenoménu a fantómu, spiritualismu a blasfémie. Ale něco je i jinak. Orbis Varlén a nic, autor S.d.Ch..


Anotace knihy " Orbis Varlén a nic, autor S.d.Ch."

Zatímco čísla osm a devět přinášejí varlénovskou klasiku, antipříběhy, herrszinkovské metafyzické kriminálky, metropolitní parabedekry, opakovačky, anekdotáže a jumbo - koany, celý sešit číslo sedm tvoří ojedinělý třicetistránkový opus Český Varlén, ve kterém je téma národní tragédie a státní katastrofy pojednáno jako dobrodružství vtělení.

Více bílých ploch jako více prostoru pro čtenářskou projekci.

Zřejmější nesmiřitelnost sublimuje v delikátnější humor.

Varlén 7, 8 a 9 vychází na základě originálních kolážových předloh představujících samostatné estétské celky namísto katalogu u příležitosti výstavy Orbis Varlén a nic v Moravské galerii v Brně.

OBSAH: Varlén a...

Varlén č.7- Český Varlén

Varlén č.8 - Odpor map, Záchrana domácí ekonomiky skrze kulturní instituci, Tranďák Dr. Herrszinka, Před samotným závěrem polárního dobrodružství, Katalog hitů, Předpověď počasím, Výzkum jasnovidce, Dějiny světa, Porada andělů, Potíže spiritistů, Nepoměr, Zmeškané úlety 1 a 2, Zpečetit vítězství dnes znamená ověřit totožnost nepřítele, Požehnané ovoce tisíciletého úsilí náboženství lásky, Ekonomická krize jako ars moriendi, Vánoční tajemství kapříkovy němoty, Surprice, Vyfouknutý kšeft, Nigerijský pešek profesora prezidenta, Nechtěný pozdrav ve škole večerního prachu, Pátý druh, Korálky na šňůrce, Klasický lineární strip - comiksová disciplína schopná unudit mě k smrti, Mysterium prezidentova úsměvu, Doporučení k 28.říjnu, Povyražení Jeho Svatosti, Berlins, Tajemství Voynichova rukopisu, Nějaký zvláštní dotaz

Varlén č.9 - Aspirin C, Klasická špageta jako masívní nudle, Závěr husitského revolučního hnutí, Muzeum Franz 1, Balení koulí, Ticho kolem zvrhlého umění, Tajemství protektorátu, Dráždění dědice, King Salomon, Nejasnosti v kokpitu, Muzeum Franz 2, Domovní schůze BD ETA, Mám dvě dcery a oběma obluda narazila čepičku, Van Helsinkovský syndrom, Dieťák Dr. Herrszinka, Nenažranec, Zábava pro intelektuály, Nutný kulturní stoicismus, Varlén, Faustovský typ vnitřní emigrace, Principielní ztroskotání v astrálu 1,2,3,4, Jen u Mac Donald¨s, Epopeje, Nezvyklá rezistence prof. Knížáka, Folklórní posuny, Život v pokojném novém světě, Nedorozumění v sektě, Popelčina jezdecká anatomie, Blackout Maxe Schmelinga, Neblahé tajemství turínského plátna, Muzeum Franz 3, Principielní ztroskotání v astrálu 5, Bezděčná kopie, Královské nákupy, Poznaň jako Nepoznaň a brána poznání zlého i zlého a nepoznání ničeho jiného a nic.
Společná výstava obrazů He Jinweie (*1967) a Tomáše Císařovského (*1962) je pokusem konfrontovat především českého diváka se současným malířstvím jako účinným médiem reflexe stavu společnosti. Umělci sice působí v geograficky a kulturně velmi vzdálených místech, nicméně jejich dílo spojuje intenzivní promýšlení proměn, jimiž prochází konkrétní společnost, a hodnot, o které se lidé mohou opřít či které jim mizí před očima..
Moravská Galerie

Obsah knihy: Orbis Varlén a nic

Orbis Varlén a nic - examplesOrbis Varlén a nic - examplesOrbis Varlén a nic - examplesOrbis Varlén a nic - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz