Miroslav Šnajdr: pocta Gustavu Klimtovi

Autor: Česky2008Galerie výtvarných umění v Ostravě

katalog k výstavěKatalog byl vydán u příležitosti stejnojmenné výstavy Miroslava Šnajdra pořádané Galerií výtvarného umění v Ostravš, příspěvkovou organizací (Dům umění 7. 10. – 15. 11. 2008)?

Již není v prodeji
Název: Miroslav Šnajdr: pocta Gustavu Klimtovi  ISBN: 978-80-85091-86-1  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788085091861  Hmotnost: 0.27 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 83  Rozměr: 270 x 220  Nakladatel: Galerie výtvarných umění v Ostravě
informace ke knize

Detail knihy ~ Miroslav Šnajdr: pocta Gustavu Klimtovi, Miroslav Šnajdr

Miloš Urbásek byl výrazným představitelem abstraktní tvorby, geometricky orientované, který také v rámci Klubu konkrétistů zásadně obohatil česko-slovenské výtvarné umění a proslavil ho i mimo region a republiku. Studoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě u prof. Vincenta Hložníka (1961-64). Jako jeden z prvních na Slovensku se soustředil na problém geometrické abstrakce, které zkoumání se stalo jeho dlouhodobým uměleckým programem. Také experimentoval s novými technologiemi, tiskem na akrylové plátno a litým asfaltem. Od roku 1978 zkoumal přítomnost světla v geometricky strukturovaných vrstvách barevné plochy?Obsah:

Miloš Urbásek Aj/ČJ...5

Jak jsme začínali...10

Vzpomínka na přítele...13

Obrázková galerie...25-82

(strukturální malba, olej na plátně, dripping, olej písek na plátně, monotyp, koláž, latex na plátně, akrylátové sklo a chrom, akryl na plátně, olejový pastel na kartonu aj.)

životopisné udaje a výstavy...83
Obsah:

Předmluva ČJ/AJ (Jiří jůza, jiří Machalický)...07

Obrazová galerie...20

Zstoupení autoři - (Aleš Veselý, Jan Koblasa, Věra Janoušková, Ladislav Novák, Dalibor Chatrný, Eduard Ovčáček, Radek Kratina, Jan Steklík, Svatopluk Klimeš, Zorka Ságlová, Olaf Hanel, Miloš Šejn, Jiří Šigut, Jan Ságl, Magdaléna Jetelová, Jiří Georg Dokoupil, Pavel Nešleha, Václav Bláha, Martin Mainer)

Životopisy autorů a seznam vyobrazení...63-83

Miroslav Šnajdr: pocta Gustavu Klimtovi