Miroslav Šnajdr: pocta Gustavu Klimtovi

Autor
InformaceČesky, 2008
Popiskatalog k výstavěKatalog byl vydán u příležitosti stejnojmenné výstavy Miroslava Šnajdra pořádané Galerií výtvarného umění v Ostravš, příspěvkovou org…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie výtvarných umění v Ostravě
ISBN978-80-85091-86-1
EAN9788085091861
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.27 Kg
Rozměr270 x 220
Vazbabrožovaná
Počet stran83

Bližší informace o knize "Miroslav Šnajdr: pocta Gustavu Klimtovi"

katalog k výstavěKatalog byl vydán u příležitosti stejnojmenné výstavy Miroslava Šnajdra pořádané Galerií výtvarného umění v Ostravš, příspěvkovou organizací (Dům umění 7. 10. – 15. 11. 2008)? Miroslav Šnajdr: pocta Gustavu Klimtovi, autor Miroslav Šnajdr.


Anotace knihy " Miroslav Šnajdr: pocta Gustavu Klimtovi, autor Miroslav Šnajdr"

Miloš Urbásek byl výrazným představitelem abstraktní tvorby, geometricky orientované, který také v rámci Klubu konkrétistů zásadně obohatil česko-slovenské výtvarné umění a proslavil ho i mimo region a republiku. Studoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě u prof. Vincenta Hložníka (1961-64). Jako jeden z prvních na Slovensku se soustředil na problém geometrické abstrakce, které zkoumání se stalo jeho dlouhodobým uměleckým programem. Také experimentoval s novými technologiemi, tiskem na akrylové plátno a litým asfaltem. Od roku 1978 zkoumal přítomnost světla v geometricky strukturovaných vrstvách barevné plochy?Obsah:

Miloš Urbásek Aj/ČJ...5

Jak jsme začínali...10

Vzpomínka na přítele...13

Obrázková galerie...25-82

(strukturální malba, olej na plátně, dripping, olej písek na plátně, monotyp, koláž, latex na plátně, akrylátové sklo a chrom, akryl na plátně, olejový pastel na kartonu aj.)

životopisné udaje a výstavy...83
Obsah:

Předmluva ČJ/AJ (Jiří jůza, jiří Machalický)...07

Obrazová galerie...20

Zstoupení autoři - (Aleš Veselý, Jan Koblasa, Věra Janoušková, Ladislav Novák, Dalibor Chatrný, Eduard Ovčáček, Radek Kratina, Jan Steklík, Svatopluk Klimeš, Zorka Ságlová, Olaf Hanel, Miloš Šejn, Jiří Šigut, Jan Ságl, Magdaléna Jetelová, Jiří Georg Dokoupil, Pavel Nešleha, Václav Bláha, Martin Mainer)

Životopisy autorů a seznam vyobrazení...63-83.
Galerie výtvarných umění v Ostravě


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz