Miroslav Pacner / Proměny země

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisKatalog vadaný k stejnojmenné výstavě v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech, 2013, text PhDr. Miroslava Hlaváčková, foto archiv Miroslava Pacnera
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Klatovy Klenová
ISBN9978808701342
EAN9978808701342
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.20 Kg
Rozměr280x190 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran64

Bližší informace o knize "Miroslav Pacner / Proměny země"

Katalog vadaný k stejnojmenné výstavě v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech, 2013, text PhDr. Miroslava Hlaváčková, foto archiv Miroslava Pacnera Miroslav Pacner / Proměny země, autor Miroslav Pacner.


Anotace knihy " Miroslav Pacner / Proměny země, autor Miroslav Pacner"

Retrospektivní výstava rodáka z nedalekých Janovic nad Úhlavou Miroslava Pacnera s názvem PROMĚNY ZEMĚ představuje autorovy práce z let 1964 až 2012. Autor obrazů, reliéfních skulptur a 82 architektonických návrhů a realizací zahrad, parků a veřejných exteriérů i 92 realizací výstav v ČR a v zahraničí (např. Centre G. Pompidou Paříž, Toulouse, Brémy, Mnichov, Boloňa, Moskva…) Výstavu otevírají autorovy informelní obrazy ze šedesátých let z cyklu o mystériu vzniku života na planetě Zemi, kosmické, prostory, nalepované propalované a zvrásněné hedvábné papíry ze série starých zdí.

Druhou částí pokračují práce, kdy autora inspiroval zvlněný reliéfní povrch země, po které chodíme a kterou ani nevnímáme. Země hlinité, písčité, kamenité, porostlé trávou, vyprahlé, vymyté deštěm i plochy dětské hry. Autor nám jejich prostřednictvím sděluje, že vše, co nás obklopuje – i ty nejprostší věci, jsou hodny naší pozornosti.

Jsou to sejmuté jakési „posmrtné masky“ země, reliéfy dramat čtverečních metrů země. Růst i zánik – tedy věčný koloběh přírody. Obrazy a reliéfy doplňují fotografie a makety zahrad, parků a veřejných prostorů dokumentující tvorbu v přírodě, která se v posledních létech stává pro autora dominantní..
Galerie Klatovy Klenová

Obsah knihy: Miroslav Pacner / Proměny země

Miroslav Pacner / Proměny země - examplesMiroslav Pacner / Proměny země - examplesMiroslav Pacner / Proměny země - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz