Josef Bolf Tušení stínu

Autor: Česky2019Národní galerie v Praze

V rámci cyklu Současná malba se představuje výrazná umělecká osobnost Josef Bolf, který malířsky nestojí na místě a není uspokojen tím, co vytváří, protože ho jakýsi vnitřní přetlak neustále žene do odkrývání nových možností malování.

990 
včetně dph
skladem
Název: Josef Bolf Tušení stínu  ISBN: 9788070357224  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788070357224  Hmotnost: 0.99 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 224  Rozměr: 220x260  Nakladatel: Národní galerie v Praze
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Josef Bolf Tušení stínu, Otto M. Urban

Pro většinu děl z posledních měsíců, jakkoli rozvíjejí Bolfova typická témata tváří zahalených do smutku, opuštěných a poničených nemocničních interiérů, bouraček či nehostinných panelových sídlišť, je charakteristické nové propojení několika formových přístupů a stylů malby. Po zkušenostech z uvolněnější a expresivnější malby, která jeho tvorbě dominovala v posledních letech, se v současnosti částečně navrací k technice proškrábávání obrazu, typické pro jeho dílo před více než deseti lety. Právě spojení expresivní barevnosti s tímto druhem kresebnosti dává novým obrazům velkou intenzitu.

Josef Bolf Tušení stínu