Josef Bolf Tušení stínu

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisV rámci cyklu Současná malba se představuje výrazná umělecká osobnost Josef Bolf, který malířsky nestojí na místě a není uspokojen tím, co vytváří, pr…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní galerie v Praze
ISBN9788070357224
EAN9788070357224
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.99 Kg
Rozměr220x260
Vazbabrožovaná
Počet stran224

Bližší informace o knize "Josef Bolf Tušení stínu"

V rámci cyklu Současná malba se představuje výrazná umělecká osobnost Josef Bolf, který malířsky nestojí na místě a není uspokojen tím, co vytváří, protože ho jakýsi vnitřní přetlak neustále žene do odkrývání nových možností malování. Josef Bolf Tušení stínu, autor Otto M. Urban.


Anotace knihy " Josef Bolf Tušení stínu, autor Otto M. Urban"

Pro většinu děl z posledních měsíců, jakkoli rozvíjejí Bolfova typická témata tváří zahalených do smutku, opuštěných a poničených nemocničních interiérů, bouraček či nehostinných panelových sídlišť, je charakteristické nové propojení několika formových přístupů a stylů malby. Po zkušenostech z uvolněnější a expresivnější malby, která jeho tvorbě dominovala v posledních letech, se v současnosti částečně navrací k technice proškrábávání obrazu, typické pro jeho dílo před více než deseti lety. Právě spojení expresivní barevnosti s tímto druhem kresebnosti dává novým obrazům velkou intenzitu..
Národní galerie v Praze


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz