Jiří Kolář: Úšklebek století

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisPublikace doprovází stejnojmennou výstavu Jiřího Koláře v paláci Kinských. Jejím záměrem je představit autora neobvykle, jako mimořádnou a nadčasovou …
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní galerie v Praze
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.40 Kg
Rozměr220x260
Vazbabrožovaná
Počet stran208

Bližší informace o knize "Jiří Kolář: Úšklebek století"

Publikace doprovází stejnojmennou výstavu Jiřího Koláře v paláci Kinských. Jejím záměrem je představit autora neobvykle, jako mimořádnou a nadčasovou osobnost, jejíž tvorba spojuje obsahovou naléhavost a břitce kritické hodnocení světa s literárním a výtvarným experimentem mezinárodního významu. Jiří Kolář: Úšklebek století, autor Marie Klimešová – Milena Kalinovská.


Anotace knihy " Jiří Kolář: Úšklebek století, autor Marie Klimešová – Milena Kalinovská"

Vedle textů Marie Klimešové a Mileny Kalinovské publikace obsahuje reprodukce málo známých či zcela neznámých prací různých tvůrčích období a výtvarných postupů. Na reprezentativní ukázky z proslulého cyklu Týdeník 1968 navazuje sedm dalších tematických bloků, které potvrzují, že odvahou a vnitřní svobodou Kolářovo dílo dodnes neztrácí svoji aktuálnost. Novému přístupu k umělcově tvorbě odpovídá též nekonvenční grafická úprava publikace, jejímiž autory jsou 2018Designers..
Národní galerie v Praze

Obsah knihy: Jiří Kolář: Úšklebek století

Jiří Kolář: Úšklebek století - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz