Jan Gemrot

Sleva 10%
Autor
InformaceČesky, 2018
PopisKatalog významného umělce mladší generace mapuje tvorbu malíře z let 2003 až 2018.
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena220 Kč - SLEVA 10%
Cena s DPH
199
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Art Chrudim
ISBN9788090574052
EAN9788090574052
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.06 Kg
Rozměr210x150 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran64

Bližší informace o knize "Jan Gemrot"

Katalog významného umělce mladší generace mapuje tvorbu malíře z let 2003 až 2018. Jan Gemrot, autor Rea Michalova, Jan Melena.


Anotace knihy " Jan Gemrot, autor Rea Michalova, Jan Melena"

Jan Gemrot (25.11. 1983, Praha) na sebe upozornil už u přijímacího řízení na Akademii výtvarných umění v Praze. Díky jeho mimořádnému talentu mu byla udělena výjimka, a nastoupil tak na Akademii do ateliéru klasické malby Zdeňka Berana již po ukončení třetího ročníku střední Výtvarné školy Václava Hollara. Již za studia několikrát vystavoval na samostatných výstavách a také se zúčastnil velké řady výstav skupinových. Jeho diplomová práce - cyklus ,,Únos” byla zakoupena do sbírky současného umění DvorakSec contemporary. Od roku 2011 je zastoupen i ve sbírkách Národní galerie v Praze, Alšově Jihočeské galerii, Galerii Felixe Jeneweina v Kutné Hoře, v kolekci městské části Praha 3, v kolekci města Chrudim, v kolekci Fait gallery, v DvorakSec contemporary a v Muzeu mladého umění.

Tvorba Jana Gemrota je syntézou či psychologickou exkurzí do problémů současné společnosti. Gemrot přistupuje k tématům obrazů s realistickým, či spíše hyperrealistickým projevem, jenž je někdy přerušován gestičtějším, expresivním rukopisem. Prostřednictvím konkrétního vizuálního prvku usiluje o vyjádření těžko uchopitelného pocitu a atmosféry, tedy o silné psychologické působení obrazu. Svým brilantním výtvarným podáním rozvíjí příběh, v němž však vždy zůstává něco nedořčeno pro projekci divákova osobního stanoviska. Naléhavost jeho umělecké výpovědi je nepřehlédnutelná. Propojení mistrovské malířské virtuozity s intenzivním, až šokujícím obsahem rozehraným v několika interpretačních rovinách, spolu s konceptuálním uvažováním staví Jana Gemrota na jednu z předních pozic současné mladé umělecké scény..
Galerie Art Chrudim

Obsah knihy: Jan Gemrot

Jan Gemrot - examplesJan Gemrot - examplesJan Gemrot - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz