Ideologie a virtuální město

Autor: Česky2023Ostravská univerzita

Jon Bailes v knize Ideologie a virtuální město ukazuje, jak počítačové hry zachycují naše vyrovnávání se s nástupem kapitalistické modernity. Kniha s podtitulem Videohry, mocenské fantazie a neoliberalismus rozebírá čtyři mainstreamové hry a jejich způsob zpracování každodenního fungování v neoliberálním kapitalismu. Editorem a autorem úvodní studie je kulturní publicista Ondřej Trhoň.

250 
včetně dph
skladem
Název: Ideologie a virtuální město  ISBN: 9788075993786  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788075993786  Hmotnost: 0.40 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 116  Rozměr: 120x190  Nakladatel: Ostravská univerzita
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Ideologie a virtuální město, Bailes Jon

Solipsistní nebo angažované? Autentické či sdílené? Intimní nebo veřejné? Hmotné či virtuální? Jak významně se v produkci čerstvých absolventů Fakulty umění zrcadlí dominantní narativy současného umění, vůči kterým byly předcházející ročníky spíše rezistentní? Potvrdí se trend nebo je čas revolty? A pokud znovu převládne první z možností, je to důkaz institucionální integrity nebo spíše její zkostnatělosti? Katalog k výstavě diplomových prací, která byla koncipována jako sediment veřejných obhajob, nabídne autentickou výpověď o současné umělecko / provozní praxi na fakultě.

Ideologie a virtuální město