Hudební umělci mezi Ostravou a Vídní 2

Autor: Česky2021Ostravská univerzita

Český Caruso Richard Kubla. Další publikace muzikologa Viktora Velka opět povrzuje jeho zájem o dějiny opery a hudební kulturu Čechů žijících ve Vídni v 19. a 20. století. Biografie slavného operního pěvce Richarda Kubly (1890-1964) završuje ediční plán trilogie s názvem Hudební umělci mezi Ostravou a Vídní / Tonkünstler zwischen Ostrau und Wien.

749 
včetně dph
skladem
Název: Hudební umělci mezi Ostravou a Vídní 2  ISBN: 9788074227349  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074227349  Hmotnost: 2.50 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 648  Rozměr: _180x220  Nakladatel: Ostravská univerzita
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Hudební umělci mezi Ostravou a Vídní 2, Velek Viktor

Kniha rekonstruuje život a dílo v plné a podrobné šíři, tj. nechybí přehledy rolí, nahrávek, rozhlasových vystoupení apod. Na chronologické řazení v závěru navazují tematická intermezza typu Kubla a film, Kubla a ženy, Kubla skladatelem?, Kubla a automobil apod.

Kublova cesta vedla z rodné Ostravy přes nedokončená studia práv do Vídně na akademii. Ve Vídni se rychle uplatnil ve Volksoper, po roce 1918 působil v Praze v Novém německém divadle a pak i řadu sezón v Národním divadle, hostoval na řadě českých a slovenských scén, též na zahraničních scénách (mj. reprezentoval Národní divadlo v představení Prodané nevěsty v Chicagu), celkem vystoupil na čtyřech kontinentech.

Autor knihy velmi rád a často posiluje autenticitu textu tím, že ustupuje do pozadí a prostřednictvím citátů nechává hovořit prameny. 650 stran knihy je opět pojato paralelním českým a německým textem, čímž se autorovi otevírá německý knižní trh.

Publikace zaujme i bohatým a raritním obrazovým materiálem a nápaditým grafickým řešením grafičky Elišky Ostruškové. Při pozorném čtení pak čtenář ocení faktografický smysl pro detail a čtivý styl autora.

Vydání knihy o "českém Carusovi" mj. finančně podpořila Nadace Český hudební fond, o.p.s. Dny české státnosti a samozřejmě autorova domovská Fakulta umění Ostravské univerzity, z jednotlivců rodina Herlova a senátorka Hana Žáková, významně pomohl při vzniku publikace i SMI Regensburg (Bezirk Oberpfalz) a řada dalších.

Hudební umělci mezi Ostravou a Vídní 2