Fotografie Lukáše Jasanského a Martina Poláka

Autor: Česky2013Moravská Galerie

Kniha vznikla ke stejojmenné výstavě v Moravské galerii v Brně. Přestože spolu Martin Polák a Lukáš Jasanský pracují již od konce 80. let a dnes patří mezi nejvlivnější umělce své generace, bylo jejich dílo dosud představováno pouze fragmentárně, izolovanými fotografickými cykly. Ani výstava v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně si neklade za cíl být autorskou retrospektivou této dvojice.

498 
včetně dph
skladem
Název: Fotografie Lukáše Jasanského a Martina Poláka  ISBN: 8070272688  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788070272688  Hmotnost: 0.77 kg  Vazba: měkká  Počet stran: 112  Rozměr: 280 x 240 mm  Nakladatel: Moravská Galerie
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Fotografie Lukáše Jasanského a Martina Poláka, Fotografie

Výběr několika cyklů z poslední doby, spolu s pracemi vytvořenými přímo pro připravovanou expozici, se pokusí především ukázat kvality, které procházejí všemi jejich sériemi, i jedinečné postupy, odpovídající zvolenému záměru. Výstava se soustředí především na roli fotografického žánru, ale i na význam instalace a na - v nedávné době oživené - téma spolupráce. Poláka s Jasanským pak představí jako umělce, kteří na počátku své dráhy radikálně přehodnotili způsoby užívání fotografie a každou novou prací jsou schopni znovu definovat svá východiska.
čj, aj

Fotografie Lukáše Jasanského a Martina Poláka