Falza? Falza! Katalog k výstavě

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisFalza jsou noční můrou všech sběratelů umění. Dají se vůbec poznat? A jak? Na tyto otázky odpoví publikace, která vychází k výstavě Falza? Falza! Na v…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
59,15
Změna měny Platba v CZK

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní galerie v Praze
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.70 Kg
Rozměr220x260
Vazbavázaná
Počet stran392

Bližší informace o knize "Falza? Falza! Katalog k výstavě"

Falza jsou noční můrou všech sběratelů umění. Dají se vůbec poznat? A jak? Na tyto otázky odpoví publikace, která vychází k výstavě Falza? Falza! Na výstavě návštěvník spatří pěknou přehlídku nejrůznějších napodobenin, falz, kopií, a to v přímé konfrontaci s originály. Falza? Falza! Katalog k výstavě, autor Olga Kotková (ed.).


Anotace knihy " Falza? Falza! Katalog k výstavě, autor Olga Kotková (ed.)"

Katalog se na ně zaměřuje a také atraktivní formou vysvětluje metody, které se používají k ověření pravosti uměleckých děl. Díky tomu se čtenáři seznámí se zákulisní prací celého týmu odborných pracovníků NGP – od kurátora přes restaurátora až po chemiky v laboratoři. Ti všichni se na odhalování nepravých děl podílejí – předmět se nejprve dobře prohlédne, zkoumá se jeho historie, poté přijde ke slovu restaurátor a nejmodernější technika, jež pomáhá odhalit (ne)pravé dílo. V určitých případech se do věci musí vložit i kriminalisté – proto i ti v publikaci popisují svoje zkušenosti. Katalog představuje napodobeniny středověkých obrazů, soch i kreseb. Předvádí falza vzniklá ve stylu holandských mistrů 17. století i padělky obrazů známých českých malířů 19. století a počátku 20. století. Připomenuty jsou také práce napodobující mimoevropská umělecká díla – orientální koberce nebo předměty užitého umění. Samostatná kapitola je věnována nejslavnějšímu falzifikátorovi v dějinách malířství – Hanu van Meegeren..
Národní galerie v Praze

Obsah knihy: Falza? Falza! Katalog k výstavě

Falza? Falza! Katalog k výstavě - examplesFalza? Falza! Katalog k výstavě - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz