Erich Mendelsohn

Autor
InformaceČesky, 2009
PopisKatalog byl vydán u příležitosti výstavy Erich Mendelsohn | Dynamika a funkce | Vize kosmopolitního architekta v Domě umění – Kabinetu architektury 22…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
150
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie výtvarných umění v Ostravě
ISBN978-80-85091-89-2
EAN9788085091892
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.15 Kg
Rozměr230 x 210mm
Vazbabrožovaná
Počet stran83

Bližší informace o knize "Erich Mendelsohn"

Katalog byl vydán u příležitosti výstavy Erich Mendelsohn | Dynamika a funkce | Vize kosmopolitního architekta v Domě umění – Kabinetu architektury 22. května – 5. července 2009 pořádané Galerii výtvarného umění v Ostravě a SPOK – spolkem pro ostravskou kulturu pod záštitou generální ředitelky Národního památkového ústavu Nadi Goryczkové. Erich Mendelsohn, autor Regina Stephan, Martin Strakoš.


Anotace knihy " Erich Mendelsohn, autor Regina Stephan, Martin Strakoš"

Jméno Ericha Mendelsohna asi není třeba představovat. Jeden nejvýznamnějších architektů nejen první poloviny dvacátého věku. Pozoruhodná postava v počátcích spjatá s výtvarným uměním prostřednictvím věhlasné skupiny „Der Blauer Reiter“. Dalším výrazným inspirativním prvkem jeho díla je hudba, a to konkrétně dílo Bachovo. Mendelsohn proslul jako architekt vysoce funkčních, ale přesto dynamických staveb, kterým přes tyto určující dimenze dokázal vtisknout svůj vlastní typický rukopis. Jeho dílo zanechalo významnou stopu v dějinách architektury. V publikaci nalezneme všechny významné autorovy počiny včetně slavné Einsteinovy věže v Postupimi..
Galerie výtvarných umění v Ostravě

Obsah knihy: Erich Mendelsohn

Erich Mendelsohn - examplesErich Mendelsohn - examplesErich Mendelsohn - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz