Diplomové práce na Akademii Výtvarných Umění v Praze 1969-1989

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisDoprovodný katalog představuje výběr třiceti sedmi diplomových prací obhájených na AVU v letech 1969-1989. Ke stejnojmenné výstavě vydala Galerie výtv…
více informací
Dostupnostskladem u partnera
Cena s DPH
450
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAkademie výtvarných umění
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.20 Kg
Rozměr140x210 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran92

Bližší informace o knize "Diplomové práce na Akademii Výtvarných Umění v Praze 1969-1989"

Doprovodný katalog představuje výběr třiceti sedmi diplomových prací obhájených na AVU v letech 1969-1989. Ke stejnojmenné výstavě vydala Galerie výtvarných umění v Chebu ve spolupráci s AVU. Diplomové práce na Akademii Výtvarných Umění v Praze 1969-1989, autor Marcel Fišer (ed.).


Anotace knihy " Diplomové práce na Akademii Výtvarných Umění v Praze 1969-1989, autor Marcel Fišer (ed.)"

Studie Ondřeje Navrátila se zaměřuje na reflexi environmentálních otázek v českém umění devadesátých let. Pozoruhodným rysem konkrétních projektů, o nichž se zde pojednává, je fakt, že buď nebyly vůbec uskutečněny, nebo se v procesu jejich realizace muselo ustoupit od původní vize. Autor zdůvodňuje neúspěch těchto (převážně importních) environmentálních intervencí obecnou nevraživostí tehdejšího českého kulturního prostředí k angažovanosti v umění. Eva Šlesingerová v textu „Bioart a sciart. Proplétání věcí, těl a technologií“ podává erudovaný vhled do teoretických diskusí doprovázejících umělecké experimenty na hraně živého a neživého nebo lidského a nelidského. Zároveň přichází s kritickou interpretací této tendence, podle níž se jedná o další podobu biomoci, která redukuje člověka a další organismy na jejich biologickou složku, již zároveň podřizuje přísné vědecko-technické kontrole. Recenzní studie Matěje Strnada se věnuje dvěma nedávno publikovaným knihám zaměřujícím se na problematiku konzervování-restaurování, můžeme ji ale číst také jako obecný úvod do teoretických otázek, které se vynořují v souvislosti s úkoly obnovy a uchovávání kulturních artefaktů, nebo jako sondu do stavu debaty v lokálním prostředí. Adam Franc ve své recenzi monografie Heleny Bendové Umění počítačových her nabízí přehled dosavadní reflexe této problematiky v českém prostředí a kritickou analýzu argumentů, pomocí kterých Bendová obhajuje umělecký status počítačových her..
Akademie výtvarných umění


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz