Bolest těch druhých

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisRozsáhlá publikace Bolest těch druhých připomíná mimořádný výstavní projekt, který v roce 2022 představil v Centru DOX tvorbu několika desítek současn…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 200
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelDOX
ISBN978-80-87446-66-9
EAN9788087446669
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr200x250 mm
Vazbapevná, plátěná
Počet stran280

Bližší informace o knize "Bolest těch druhých"

Rozsáhlá publikace Bolest těch druhých připomíná mimořádný výstavní projekt, který v roce 2022 představil v Centru DOX tvorbu několika desítek současných umělců a umělkyň. Bolest těch druhých, autor Otto M. Urban.


Anotace knihy " Bolest těch druhých, autor Otto M. Urban"

Výstava Bolest těch druhých si kladla otázku, zda lze zprostředkovat utrpení způsobené válkou těm, kteří ji nezažili. Projekt vznikl coby reakce na ruskou agresi vůči nedaleké Ukrajině a vedle klasiků, jako jsou fotograf Robert Capa nebo malíři Francisco Goya či Otto Dix, uvedl díla dalších čtyř desítek současných umělců z různých zemí včetně Ukrajiny. Hlavním tématem projektu i následného katalogu však nebyla jedna konkrétní válka ani politika či ideologie. Skrze výstavu chtěli tvůrci postihnout univerzální lidskou zkušenost – schopnost přiblížit se bolesti a utrpení druhých prostřednictvím umění. Krom ohlédnu za díly z výstavy tak katalog přináší zamyšlení všech kurátorů (Leoše Války, Michaely Šilpochové, Otto M. Urbana, Tomáše Glance i Stefana Cariniho) nad tématem války a vnímání bolesti..
DOX


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz