Aukční katalog 2018 / Večerní aukce

Autor: Česky2018Arthouse Hejtmánek

Na letošní v pořadí již deváté aukci, která se uskuteční 6. prosince 2018 v galerii Arthouse Hejtmánek, se bude dražit okolo stovky položek.

Již není v prodeji
Název: Aukční katalog 2018 / Večerní aukce  Jazyk: Česky  Rok:   ID: b00676  Hmotnost: 0.30 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 180  Rozměr: 210x270  mm  Nakladatel: Arthouse Hejtmánek
informace ke knize

Detail knihy ~ Aukční katalog 2018 / Večerní aukce, kolektiv

Nejdražší položkou za 9 000 000 korun bude obraz Rámájana významného ruského malíře Borise Grigorijeva. Mezi další špičková díla, jež se podařilo do aukce získat a na která se můžeme těšit, je i obraz Jana Preislera Milosrdný Samaritán s vyvolávací cenou 3 800 000 korun či dvě plátna Otakara Kubína, Zátiší s houslemi a Skalisko u moře. Ze starých mistrů bude zastoupeno např. plátno Narození Panny Marie z dílny Karla Škréty. V sekci starožitnosti a design to pak bude 12 židlí z období biedermeieru nebo kubistická ložnice od Josefa Gočára. Na kolekce výrobků českého užitého umění a designu ze sdružení Artěl (Janák, Hoffmann, Havlíček), či skvělých Vídeňských dílen naváže další objevná sbírka uměleckých předmětů, u nás takřka neznámého Talaškina, sdružení ruských umělců počátku 20. století.