82. bulletin Moravské galerie v Brně

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisVydání 82. čísla Bulletinu MG prezentuje výzkumné soustředění odborných pracovníků Moravské galerie na téma ""Postmoderny"". Pozdní období socialismu …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
500
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravská Galerie
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.65 Kg
Rozměr263 x 206 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran98

Bližší informace o knize "82. bulletin Moravské galerie v Brně"

Vydání 82. čísla Bulletinu MG prezentuje výzkumné soustředění odborných pracovníků Moravské galerie na téma ""Postmoderny"". Pozdní období socialismu v osmdesátých letech a transformace ekonomiky v letech devadesátých patří mezi nejzásadnější období našich novodobých dějin. 82. bulletin Moravské galerie v Brně, autor kolektiv.


Anotace knihy " 82. bulletin Moravské galerie v Brně, autor kolektiv"

I přes tuto důležitost zůstává zkoumání vizuálního projevu, který rámoval tyto dvě dekády, doposud mimo seriózní badatelský zájem. Upozadění postmoderny v našich podmínkách je spojeno i s odstupem, který si k tomuto stylovému projevu zachovávají samotní tvůrci, neboť někteří z nich se v průběhu 90. let bohatších a opulentnějších forem v tichosti nebo s přiměřenou mírou kritiky zřekli. Mohlo by se proto zdát, že postmoderna tvoří jen jakousi epizodu nebo určité zaváhání v rámci stále platného strohého modernistického diskurzu. Nutností a důvody zkoumání tohoto období se zabývají Andrea Březinová, Petr Ingerle, Zdeněk Kazlepka, Rostislav Koryčánek, Jiří Pátek a Petr Tomášek..
Moravská Galerie


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz