82. bulletin Moravské galerie v Brně

Autor: Česky2021Moravská Galerie

Vydání 82. čísla Bulletinu MG prezentuje výzkumné soustředění odborných pracovníků Moravské galerie na téma ""Postmoderny"". Pozdní období socialismu v osmdesátých letech a transformace ekonomiky v letech devadesátých patří mezi nejzásadnější období našich novodobých dějin.

500 
včetně dph
skladem
Jazyk: Česky  Rok:   ID: b00822  Hmotnost: 0.65 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 98  Rozměr: 263 x 206 mm  Nakladatel: Moravská Galerie
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy - 82. bulletin Moravské galerie v Brně, kolektiv

I přes tuto důležitost zůstává zkoumání vizuálního projevu, který rámoval tyto dvě dekády, doposud mimo seriózní badatelský zájem. Upozadění postmoderny v našich podmínkách je spojeno i s odstupem, který si k tomuto stylovému projevu zachovávají samotní tvůrci, neboť někteří z nich se v průběhu 90. let bohatších a opulentnějších forem v tichosti nebo s přiměřenou mírou kritiky zřekli. Mohlo by se proto zdát, že postmoderna tvoří jen jakousi epizodu nebo určité zaváhání v rámci stále platného strohého modernistického diskurzu. Nutností a důvody zkoumání tohoto období se zabývají Andrea Březinová, Petr Ingerle, Zdeněk Kazlepka, Rostislav Koryčánek, Jiří Pátek a Petr Tomášek.