Tono Stano - Brusel

Autor
InformaceČesky, 2022
PopisSamostatná výstava a stejnojmenná publikace s názvem Brusel umělce Tono Stana prezentuje jeho aktuální projekt, ve kterém se věnuje kromě fotografie i…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
390
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTrafo Gallery
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr220 x 330 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran55

Bližší informace o knize "Tono Stano - Brusel"

Samostatná výstava a stejnojmenná publikace s názvem Brusel umělce Tono Stana prezentuje jeho aktuální projekt, ve kterém se věnuje kromě fotografie i technice malby, nicméně v neobvykle nepřímé rovině. Tono Stano - Brusel, autor Tono Stano.


Anotace knihy " Tono Stano - Brusel, autor Tono Stano"

Namaloval totiž prostřednictvím své modelky cyklus abstraktních kaligrafických obrazů a výsledky jejich akce, včetně foto a videodokumentace celého projektu můžete nyní vidět na vlastní oči. Název výstavy Brusel je odvozen od původu jednoho z hlavních prvků autorova projektu – bruslí. Zrovna v Bruselu totiž výprava krále Jiřího z Poděbrad v 15. století poprvé viděla měšťany klouzající se na zamrzlých rybnících a kanálech na botách opatřených noži. Právě brusle sehrály důležitou roli i při malířské performance. Cyklus barevných portrétních fotografií otevírá výstavu, kde je ústřední postavou žena. Žena jako model a zároveň prostředník či médium, které umožnilo neobvyklý způsobem vznik série velkoformátových abstraktních maleb. Fotografie a videozáznam zachycují příběh, jenž se odehrál v jednom filmovém studiu roku 2016.

Slovy Terezy Matějčkové z doprovodného textu k výstavní publikaci: …Co hoří na duchu, nevyhoří. Řekněme, že vnitřním žárem je jednota myšlení, promluvy a jednání. Ne každý umí hořet a asi nikomu to nejde hned. Jde o to nepřestávat ladit… Tvoření znamená překračovat, zbavovat tíže, být svobodný… Krása se neobejde bez nás, ale nevystupuje skrze nás, ale díky nám – tehdy, když objevíme tresť toho, co vidíme…

K výstavě vznikla publikace v grafickém provedení Roberta V. Nováka, shrnující jednotlivé fáze projektu ve fotografickém příběhu, doplněná třemi esejemi filozofky Terezy Matějčkové..
Trafo Gallery

Obsah knihy: Tono Stano - Brusel

Tono Stano - Brusel - examplesTono Stano - Brusel - examplesTono Stano - Brusel - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz