The Electric State

Autor: Česky2018neuveden

Vizuální sci-fi o kolapsu civilizace

Již není v prodeji
Název: The Electric State  ISBN: 9781501181412  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9781501181412  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 144  Rozměr: 280x260  Nakladatel: neuveden
informace ke knize

Detail knihy ~ The Electric State, Simon Stalenhag

Na vznik nápadité ilustrované knihy musel její autor založit veřejnou finanční sbírku. Teď ji v rukách drží mistři filmového řemesla.
Obrazová sci-fi knížka The Electric State vznikla v rukou šikovného, třiatřicetiletého Švéda, Simona Stalenhaga. Když pak říkám, že se jedná o obrazovou knihu, je to tím, že Simon není spisovatel, nýbrž ilustrátor. Dílo vzniklo díky úspěšné veřejné sbírce a prostřednictvím ilustrací popisuje alternativní Spojené státy roku 1997. Sleduje prchající teenagerku, cestující se svým hračkářským robotem napříč jejich divnou zemí. Krajina je znečištěna troskami bojových dronů a hromadami odpadu technicky vyspělé, avšak upadající, konzumní společnosti. Jak se jejich auto blíží ke kraji kontinentu, zdá se, jakoby se svět za oknem stále víc odhaloval. Jakoby se někde za horizontem celé jádro civilizace konečně zbořilo.

The Electric State