Svícení – věda a magie ve fotografii

Autor: Česky2016ZonerPress

Světlo je základem fotografie – staňte se pány světla: naučte se svítit.

Již není v prodeji
Název: Svícení – věda a magie ve fotografii  ISBN: 978-80-7413-322-0  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074133220  Hmotnost: 0.49 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 328  Rozměr: 190 x 235  mm  Nakladatel: ZonerPress  Překladatel: Klaudia Teichmanová
informace ke knize

Detail knihy ~ Svícení – věda a magie ve fotografii, Fil Hunter, Steven Biver, Paul Fuqua

Kvalita fotografií obvykle stojí a padá s tím, jak fotograf umí nebo neumí pracovat se světlem. Světlo je základem fotografie a práce s ním vypovídá o umění každého fotografa. Tato kniha se zaměřuje na jednu z velmi důležitých oblastí práce se světlem: na svícení. Na to, jak si fotograf může vytvořit vlastní světlo, nasvítit objekt, který fotografuje, tak, aby dosáhl optimálního výsledku. Skvělé světelné podmínky je možné nalézt, je možné trpělivě čekat, až – možná, někdy – nastanou. Pokud ale fotograf umí tyto podmínky sám vytvořit, bude odměněn skvělými fotografiemi.

Publikace Svícení – Věda a magie ve fotografii je upraveným, doplněným a rozšířeným vydáním knihy Fotografie & světlo, která česky vyšla již před téměř deseti lety, v roce 2007. Úvodní části se věnují světlu jako takovému, jeho vlastnostem, chování v různých podmínkách, ale především tomu, jak světlo vnímá člověk.

Podstatou knihy je ale využití světla ve fotografii. Na řadě příkladů a pomocí jasných schémat se seznámíte s tím, jak pracovat se světlem při nasvícení různých předmětů v různých podmínkách. Autoři zvolili několik základních modelů, pomocí kterých pochopíte vlastnosti a chování světla a naučíte se techniky, které můžete používat v podstatě při veškeré další fotografické praxi.

Svícení – věda a magie ve fotografii