Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera

Sleva 16%
Autor
NakladatelJakura - Jaroslav Kučera
NázevSetkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera
InformaceČesky, 2014
PopisFotograf Jaroslav Kučera (1946), absolvent pražské techniky, se humanisticky orientované fotografii věnuje od studentských let, kdy si na volné noze p…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena245 Kč - SLEVA 16%
Cena s DPH
205
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


ISBN9788090572508
EAN9788090572508
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.70 Kg
Rozměr310 x 230 mm
Vazbapevná vazba
Počet stran99

Bližší informace o knize "Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera"

Fotograf Jaroslav Kučera (1946), absolvent pražské techniky, se humanisticky orientované fotografii věnuje od studentských let, kdy si na volné noze přivydělával jako reportér v nejrůznějších novinách, časopisech a periodikách. Nezapírá, že jej inspirovali Henri Cartier-Bresson, Werner Bishof, William Klein či válečný zpravodaj Robert Capa, že byl okouzlen Antonioniho filmem Zvětšenina a jeho apoteózou profese fotografa. Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera, autor Jaroslav Kučera.


Anotace knihy " Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera, autor Jaroslav Kučera"

Kučerova černobílá obrazová „lidská komedie“ udivuje silným emotivním cítěním, dokonalým zvládnutím obrazové kompozice a schopností bleskově reagovat na události, které „nejsou každý den“. Je vynikajícím vypravěčem lidských příběhů, má smysl pro epický příběh, pro zápletku, pro nalezení toho „nejpodstatnějšího“. Ve spoustě rumu a banalit objevuje zrnka pravdy. Nekárá a k „padlým hrdinům“ je plný laskavosti a soucitu, neboť na okraji společnosti se může ocitnout každý. Své náměty a svá témata nehledá v centrech světových katastrof a válek, není létajícím anonymním fotoreportérem. Pracuje jinou metodou, a jako kdysi Karel Čapek, Karel Poláček nebo Bohumil Hrabal, své hrdiny objevuje okolo sebe a dobře je zná. A tak pravdou zůstává, že právě Kučera vyvrací u nás dodnes hluboce zažitý předsudek, že malé české poměry nedovolují vzniku velkých děl a rozvoji mimořádného talentu..
Jakura - Jaroslav Kučera

Obsah knihy: Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera

Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz