Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera

Sleva 16%
Autor
InformaceČesky, 2014
PopisFotograf Jaroslav Kučera (1946), absolvent pražské techniky, se humanisticky orientované fotografii věnuje od studentských let, kdy si na volné noze p…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena245 Kč - SLEVA 16%
Cena s DPH
205
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelJakura - Jaroslav Kučera
ISBN9788090572508
EAN9788090572508
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.70 Kg
Rozměr310 x 230 mm
Vazbapevná vazba
Počet stran99

Bližší informace o knize "Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera"

Fotograf Jaroslav Kučera (1946), absolvent pražské techniky, se humanisticky orientované fotografii věnuje od studentských let, kdy si na volné noze přivydělával jako reportér v nejrůznějších novinách, časopisech a periodikách. Nezapírá, že jej inspirovali Henri Cartier-Bresson, Werner Bishof, William Klein či válečný zpravodaj Robert Capa, že byl okouzlen Antonioniho filmem Zvětšenina a jeho apoteózou profese fotografa. Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera, autor Jaroslav Kučera.


Anotace knihy " Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera, autor Jaroslav Kučera"

Kučerova černobílá obrazová „lidská komedie“ udivuje silným emotivním cítěním, dokonalým zvládnutím obrazové kompozice a schopností bleskově reagovat na události, které „nejsou každý den“. Je vynikajícím vypravěčem lidských příběhů, má smysl pro epický příběh, pro zápletku, pro nalezení toho „nejpodstatnějšího“. Ve spoustě rumu a banalit objevuje zrnka pravdy. Nekárá a k „padlým hrdinům“ je plný laskavosti a soucitu, neboť na okraji společnosti se může ocitnout každý. Své náměty a svá témata nehledá v centrech světových katastrof a válek, není létajícím anonymním fotoreportérem. Pracuje jinou metodou, a jako kdysi Karel Čapek, Karel Poláček nebo Bohumil Hrabal, své hrdiny objevuje okolo sebe a dobře je zná. A tak pravdou zůstává, že právě Kučera vyvrací u nás dodnes hluboce zažitý předsudek, že malé české poměry nedovolují vzniku velkých děl a rozvoji mimořádného talentu..
Jakura - Jaroslav Kučera

Obsah knihy: Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera

Setkání, okamžiky, samoty – Jaroslav Kučera - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz