REVOLUCE 89

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisFotografické album REVOLUCE 89 přináší unikátní pohled na dění v ulicích “sametové revoluce” od 17. Listopadu do prezidentské volby Václava Havla, skr…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
490
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN978-80-270-6495-3
EAN9788027064953
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.65 Kg
Rozměr300x200
Vazbavázaná
Počet stran80

Bližší informace o knize "REVOLUCE 89"

Fotografické album REVOLUCE 89 přináší unikátní pohled na dění v ulicích “sametové revoluce” od 17. Listopadu do prezidentské volby Václava Havla, skrze objektiv Jana Šilpocha.Kniha je tištěna na kvalitním italském papíře Fedrigoni v omezeném nákladu. REVOLUCE 89, autor Jan Šilpoch.


Anotace knihy " REVOLUCE 89, autor Jan Šilpoch"

Jeho specializací je reportážní fotografie, která ho provází po celý život. Během sametové revoluce se zápalem fotil vše co se kolem něj dělo. Tato kniha přináší důmyslně promyšlený souhr dění této důležité společenské proměny skze 71 fotografií. Je výsledkem roční práce mezi Janem a jeho synem Markem. Společně probrali kolem 2500 fotografií, které Jan v roce 1989 nafotil.

Když jsem stál 17. listopadu 1989 na Národní třídě jen metr od policejního kordonu, má jediná starost byla o naexponované filmy z Albertova, Vyšehradu a Národní třídy. Z počínajícího policejního sevření se mi naštěstí podařilo dostat ve skupině filmařů z Krátkého filmu. Běžel jsem uschovat filmy do redakce Mladého světa, kde jsem v té době pracoval, a za zády jsem slyšel zoufalý řev těch, kteří byli uvězněni mezi dvěma policejními kordony a mohli ven už jen za cenu rány obuškem. Později jsem se na Národní třídu vrátil. Našel jsem tam poházené boty a svršky, které tiše napovídaly o síle brutality. Už večer, díky vysílání Hlasu Ameriky, však bylo jasno. To už nikdo nezastaví. Pohár přetekl.

Následující dny jsem prožil v ulicích, na vysokých školách a demonstracích. Fotil jsem až do 29. prosince, kdy po dlouhé době v katedrále sv. Víta znělo Dvořákovo Te Deum na počest nového prezidenta Václava Havla. Nemohl jsem být všude, ale zaznamenal jsem vše, na co mi síly stačily. Výběr fotografií v této knize je pohledem na to, jak jsme v ulicích prožívali období nejistoty a vzrušujících změn sametové revoluce, mnohdy se slzami v očích..
neuveden

Obsah knihy: REVOLUCE 89

REVOLUCE 89 - examplesREVOLUCE 89 - examplesREVOLUCE 89 - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz