OneOrbit / Život jako výzva

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisAmerický astronaut čínského původu Leroy Chiao strávil ve vesmíru celkem 229 dní 7 hodin 38 minut a 5 sekund. Obyvatelům Mezinárodní vesmírné stanice …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
899
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Zdeněk Sklenář
ISBN9788087430699
EAN9788087430699
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.45 Kg
Rozměr250x305 mm
Vazbavázaná
Počet stran212
PřekladatelPavel Cink

Bližší informace o knize "OneOrbit / Život jako výzva"

Americký astronaut čínského původu Leroy Chiao strávil ve vesmíru celkem 229 dní 7 hodin 38 minut a 5 sekund. Obyvatelům Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) na oběžné dráze kolem Země však čas plyne jinak než nám, pozemšťanům. Orbitální den trvá pouhých 90 minut, což znamená, že slunce vychází a zapadá každých 45 minut. OneOrbit / Život jako výzva, autor Leroy Chiao.


Anotace knihy " OneOrbit / Život jako výzva, autor Leroy Chiao"

Nepředstavitelné dimenze a gravitace vesmíru tak proměňují léta ve vteřiny a století v minuty, a Leroy Chiao byl tudíž ve vesmíru úctyhodných 3 669 orbitálních dní, z toho 24 ve volném kosmickém prostoru. V našem jediném pozemském dni zažil na orbitu 16 východů/západů slunce, dní a nocí. Tento kuriózní detail dává pocítit závrať z toho, co nás tam venku – v měřítku do nekonečna otevřeného prostoru – čeká.
Pro knihu Leroy Chiao vybral ze svých oblíbených fotografií ty, které nejlépe vyjadřují jeho dojmy. Cítil však, že je důležité nabídnout zkušenost celou, i s myšlenkami a pocity, které prožíval ve chvílích, kdy snímky pořizoval. Fotografie v této knize vznikly v rozmezí let 1994–2005. Byly pořízeny ve výšce kolem 400 kilometrů v rychlosti 8 km/s. Z této výšky není Země vidět celá, ale vždy jen určité výseky, a to v závislosti na použitém objektivu. Snímky tak zachycují někdy jen několikakilometrový pás země, jindy naopak území rozkládající se na tisíci kilometrech.
Kniha vyšla jako první v českém jazyce a byla slavnostně uvedena 28. srpna 2016 na Mezinárodním knižním veletrhu v Pekingu (Beijing International Book Fair) za osobní účasti amerického astronauta Leroye Chiaa.


Pro milovníky krásné knihy vyšla v českém jazyce číslovaná edice 1/111–111/111 signovaná Leroyem Chiaem.

Autor/Autoři textů: Leroy Chiao, Shanguang Chen, Donald Alan Thomas, Koichi Wakata, Saližan Šakirovič Šaripov, Zdeněk Sklenář, Jiří Příhoda.
Galerie Zdeněk Sklenář

Obsah knihy: OneOrbit / Život jako výzva

OneOrbit / Život jako výzva - examplesOneOrbit / Život jako výzva - examplesOneOrbit / Život jako výzva - examplesOneOrbit / Život jako výzva - examplesOneOrbit / Život jako výzva - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz