Naučte se fotografovat dobře – kompozice

Autor: Česky2015ZonerPress

Správná expozice nestačí – kompozice je to, oč tu běží.

Již není v prodeji
Název: Naučte se fotografovat dobře – kompozice  ISBN: 978-80-7413-303-9  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074133039  Hmotnost: 0.49 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 288  Rozměr: 140 x 216  mm  Nakladatel: ZonerPress
informace ke knize

Detail knihy ~ Naučte se fotografovat dobře – kompozice, Bryan Peterson

Světově známý fotograf a jeden z nejúspěšnějších autorů knih o fotografování Bryan Peterson po svém bestseleru, který vyšel v češtině pod názvem Naučte se fotografovat dobře, vydal knihu věnovanou tentokrát kompozici. Kompozice a její pravidla jsou jedním ze základních pilířů znalostí každého fotografa. Kompoziční nedostatky mohou znamenat rozdíl mezi působivým snímkem a nezajímavou fotkou.

Bryan Peterson provádí čtenáře úskalím fotografické kompozice a jejími pravidly svým typickým způsobem: bez zbytečného teoretizování, s minimem složitých formulací, ale zato s množstvím jasných a působivých fotografií. Tak jako ve všech svých předchozích knihách i zde staví Peterson především na snímcích, které v řadě případů zahrnují i ukázku postupu fotografova přemýšlení a hledání - oblíbené ukázky před a po. Pravidla kompozice však nelze chápat jako dogma a poslední kapitola se proto věnuje případům kdy a jak pravidla porušovat. Kniha je především díky svému jasnému a srozumitelnému výkladu tak náročné problematiky, kterou kompozice ve fotografii je, vhodná zejména pro začínající a mírně pokročilé fotografy, kteří hledají cestu k lepší fotografii.

Naučte se fotografovat dobře – kompozice