Manuál pouličního fotografa

Sleva 19%
Autor
InformaceČesky, 2015
PopisChcete být dobrým street fotografem? Potřebujete fotoaparát, odhodlání, dobré boty a tuto knihu.
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena360 Kč - SLEVA 19%
Cena s DPH
290
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelZonerPress
ISBN978-80-7413-279-7
EAN9788074132995
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.44 Kg
Rozměr177 x 229 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran192

Bližší informace o knize "Manuál pouličního fotografa"

Chcete být dobrým street fotografem? Potřebujete fotoaparát, odhodlání, dobré boty a tuto knihu. Manuál pouličního fotografa, autor Mgr. Jakub Goner.
Anotace knihy " Manuál pouličního fotografa, autor Mgr. Jakub Goner"

Pouliční fotografie (street fotografie) prochází obdobím zvýšeného zájmu. Není proto náhodou, že v nabídce vydavatelství Zoner Press najdete několik publikací, které se tímto fotografickým žánrem buď v plném rozsahu nebo alespoň okrajově zabývají (např. Fotografie v praxi: Pouliční fotografie, Očima fotografa: Grafický průvodce a další knihy od Michaela Freemana nebo Minimalistický fotograf od Steva Johnsona).

„Manuál“ se od těchto publikací odlišuje: předně se věnuje pouze a výhradně pouliční fotografii. Na rozdíl od Freemanovy Fotografie v praxi: Pouliční fotografie, která je určena především začínajícím fotografům a zabývá se až detailně technikou (fotografickou i samotného fotografování), Manuál pouličního fotografa pojímá celý žánr šířeji. Je to kniha pro fotografy, kteří se chtějí zdokonalit a rozhodli se pouliční fotografii více věnovat.

Kniha se obrací k mistrům tohoto žánru, od Henri Cartier-Bressona nebo Roberta Franka až po současné tvůrce. V celkem pěti kapitolách představuje profily a dílo 20 výrazných street fotografů. Na ně navazuje 20 praktických projektů zaměřených na určité téma, objekt nebo situace. Čtenář se tak seznámí s tím, jak fotografovat např. dvojice nebo události, jak využívat třeba vrstvy nebo odrazy, jaké techniky včetně sledování nebo vyčkávání používat. Vše je prokládáno ukázkami, zkušenostmi a doporučeními desítek dalších fotografů. Nehledejte v knize nastavení konkrétních expozičních hodnot – autor této problematice věnuje několik málo stránek –, najdete zde zamyšlení a odpovědi na otázky proč, kde a jak fotografovat skvělé pouliční snímky.

Knihu doplňuje přehled anglické literatury a obsahuje řadu kontaktů na webové stránky fotografů i on-line skupin street fotografů. Cenné jsou i informace o vývoji a současném stavu pouliční fotografie, fotografickém žánru, který je stále populárnější nejen díky novinkám v technice včetně mobilních telefonů, ale zejména sociálním sítím a internetu..
ZonerPress


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz