Kalendář 2019 - Rudolf Sandalo: Vize Modernosti

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisKalendář „Rudolf Sandalo / Brněnská meziválečná architektura“ na rok 2019
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuzeum města Brna
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.63 Kg
Rozměr370x400 mm
Vazbakroužková
Počet stran118

Bližší informace o knize "Kalendář 2019 - Rudolf Sandalo: Vize Modernosti"

Kalendář „Rudolf Sandalo / Brněnská meziválečná architektura“ na rok 2019 Kalendář 2019 - Rudolf Sandalo: Vize Modernosti, autor Rudolf Sandalo.


Anotace knihy " Kalendář 2019 - Rudolf Sandalo: Vize Modernosti, autor Rudolf Sandalo"

Právě na architekturu se zaměřovala tvorba brněnského architekta Rudolfa Sandala st. Dokázal zachytit vize architektů na fotografiích vysoké úrovně, které navíc propagovaly architekturu doma i v zahraničí v časopisech i na výstavách. Sandalovy snímky vily Tugendhat, zadané zřejmě jejím tvůrcem Ludwigem Miesem van der Rohe, byly dokonce k vidění v New Yorku v Muzeu moderního umění. Unikátní kolekci originálních fotografií Rudolfa Sandala st. letos vůbec poprvé vystavilo Muzeum města Brna na hradě Špilberku na výstavě „Rudolf Sandalo: Vize modernosti“.

Kalendář pro rok 2019 zahrnuje ikonické brněnské stavby v době jejich vzniku – vilu Tugendhat, hotel Avion či brněnské krematorium a další. K vidění jsou v kalendáři Sandalových fotografií stavby architektů, jakými byli např. Ludwig Mies van der Rohe, Bohuslav Fuchs, Jindřich Kumpošt, Ernst Wiesner, Mojmír Kyselka či Josef Kalous a Jaroslav Valenta. Kalendář vydalo statutární město Brno, fotografie pocházejí ze sbírek a fondů Archivu města Brna a Muzea města Brna..
Muzeum města Brna

Obsah knihy: Kalendář 2019 - Rudolf Sandalo: Vize Modernosti

Kalendář 2019 - Rudolf Sandalo: Vize Modernosti - examplesKalendář 2019 - Rudolf Sandalo: Vize Modernosti - examplesKalendář 2019 - Rudolf Sandalo: Vize Modernosti - examplesKalendář 2019 - Rudolf Sandalo: Vize Modernosti - examplesKalendář 2019 - Rudolf Sandalo: Vize Modernosti - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz