Jan Svoboda: Nejsem fotograf

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisPo více než dvaceti letech, kdy vyšel v rámci autorovy souborné výstavy k jeho nedožitým šedesátinám katalog, který roky suploval funkci monografie, s…
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
1 500
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravská Galerie
ISBN978-80-7027-290-9
EAN9788070272909
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.25 Kg
Rozměr300x240 mm
Vazbatvrdá
Počet stran295

Bližší informace o knize "Jan Svoboda: Nejsem fotograf"

Po více než dvaceti letech, kdy vyšel v rámci autorovy souborné výstavy k jeho nedožitým šedesátinám katalog, který roky suploval funkci monografie, se zájemci dostává do ruky moderně pojatá publikace, jež svým formátem a rozsahem splácí dluh proluce v zájmu o tuto klíčovou osobnost domácí fotografie. Jan Svoboda: Nejsem fotograf, autor Marta Sylvestrová, Jindřich Toman.


Anotace knihy " Jan Svoboda: Nejsem fotograf, autor Marta Sylvestrová, Jindřich Toman"

Dvacetiletý posun využili editoři monografie k tomu, aby v rámci probíhající generační výměny spojili texty těch, kteří patří k Svobodovým současníkům a souputníkům, s texty těch, kteří Svobodu nikdy nepotkali, což jim poskytlo odstup a možnost podívat se na věci nově. Monografie neobsahuje "velké vyprávění" o životě a díle umělce, jež má vždy sklony mytizovat. Příspěvky Jaroslava Anděla, Antonína Dufka, Kataríny Mašterová, Jiřího Pátka, Petra Rezka a Pavla Vančáta nahlížejí Jana Svobodu z různých perspektiv, aby vytvořily vyváženou kompozici, v níž mají své místo jak čtenářsky přívětivá kombinace osobní a umělecké biografie, tak kritické studie, v nichž je zkoumán Svobodův vztah k institucím a k myšlenkovému zázemí jeho doby. Publikace obsahuje obrazovou přílohu s více než sto padesáti celostránkovými reprodukcemi a řadu málo známých i docela neznámých obrazových dokumentů, přibližujících momenty z autorova uměleckého i civilního života..
Moravská Galerie

Obsah knihy: Jan Svoboda: Nejsem fotograf

Jan Svoboda: Nejsem fotograf - examplesJan Svoboda: Nejsem fotograf - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení