Hranice lásky

Autor: Česky2021Nakladatelství Wo-men

Kniha Hranice lásky je fotograficko-literárním dílem mezinárodně uznávané české fotografky Dity Pepe, která ve třinácti kapitolách zkoumá hranice lásky, trauma jako motivaci k tvorbě a fotografii jako terapii. Dita v chystané publikaci, která je zároveň kreativní částí jejího doktorátu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kombinuje umělecký přístup a vědecký výzkum. Limitovný číslovaný náklad 700 ks.

Již není v prodeji
Název: Hranice lásky  ISBN: 9788090764156  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788090764156  Hmotnost: 2.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 660  Rozměr: 180x245 mm  Nakladatel: Nakladatelství Wo-men
informace ke knize

Detail knihy ~ Hranice lásky, Dita Pepe a kol.

Na publikaci spolupracovala s řadou zajímavých vědeckých a uměleckých osobností, ale i lidmi, kteří téma analyzovali z čistě osobní perspektivy a zkušeností.

Kniha vychází v malém limitovaném nákladu, do prodeje jde pouze 500 kusů knihy – každý je číslovaný a podepsaný, nikdo předem neví, jaké číslo získá. Ve třech knihách je navíc ukryta originální fotografie Dity Pepe. Kniha je dvojjazyčná – hlavní publikace je v češtině, druhá kniha obsahuje anglický překlad.

Kniha obsahuje vedle fotografií desítky textů v řadě podob - rozhovory, reportáže, osobní deníky, dopisy, povídky, eseje, pasáže přednášek i odborné texty, kterými Dita ve spolupráci s přizvanými osobnostmi nahlíží různé podoby lásky. Ty prokládá svou fotografickou prací - autoportréty, archivními rodinnými fotografiemi, stylizovanými portréty, fotokolážemi, dokumentární fotografií, zátišími... Pro fotografickou část knihy je typické až obsesivní ohledávání a opakování stejných formálních i obsahových motivů pro posílení pocitu řádu a jistoty, které by sama autorka chtěla ve svém životě mít.
Hranice lásky obsahují třináct kapitol:

1. O lásce mateřské
2. O lásce a panenkách
3. O lásce a smrti
4. O lásce k sobě samé
5. O lásce zvířecí
6. O lásce čisté
7. O lásce polyamorické
8. O přátelství a taky lásce k práci
9. O zamilovanosti a jejím vlivu na tvorbu
10. O lásce otcovské
11. O lásce pedofilní
12. O lásce pohledem vědy
13. Ještě se zamilovat

Hranice lásky