Bytosti jménem houba

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisKoncept autorské publikace Bytosti jménem houba vyrůstá z českého fenoménu – z mykofilní orientace národa, kde se houby obecně těší široké pozornosti,…
více informací
Dostupnostdo týdne
Doporučená cena 1 290 Kč - SLEVA
Cena s DPH
1 130
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN978-80-7467-103-6
EAN9788074671036
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.23 Kg
Rozměr185x225 mm
Vazbapevná
Počet stran272

Bližší informace o knize "Bytosti jménem houba"

Koncept autorské publikace Bytosti jménem houba vyrůstá z českého fenoménu – z mykofilní orientace národa, kde se houby obecně těší široké pozornosti, počínaje jejich sběrem a konče jejich vstupem do poezie, hudby, filozofie a nakonec i do osudů lidí. Bytosti jménem houba, autor Pavel Jirásek.


Anotace knihy " Bytosti jménem houba, autor Pavel Jirásek"

Nový soubor přibližně sta básní a stejného počtu fotografií Pavla Jiráska (nar. 1963), hudebníka, spisovatele, scenáristy a režiséra je „lidským atlasem hub“, ve kterém se propojuje společenství lidí s tajemnou lesní říší. Promluvy k houbám, z nichž každá má více významových rovin, jsou srozumitelnými a pokornými meditacemi o tom, jaké poselství může člověku každá z hub odhalit. Fotografie hub vznikaly na klasický filmový materiál a díky použití sestav lup s možností optických klamů jsou vlastně jakýmisi abstraktními portréty hub, kdy zaniká jejich jednoznačná atlasová podoba ve prospěch jejich podoby univerzální, houby jako nositele tajemství, symbolu a magie. Tvarově a barevně různorodé houby tak transformují svoji podstatu a mění se ve svébytné abstraktní objekty, které na sebe berou podobu něčeho obecného a kosmického..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz