Alžběta Jungrová: Exit

Autor: Česky2020Trafo Galleryrating - 4.5rating - 4.5rating - 4.5rating - 4.5rating - 4.5 90%

Šest fotografických cyklů Alžběty Jungrové, které dokumentuje stejnojmenná kniha s výstavou v prostorách Trafo Gallery, ukazuje všestrannost a obrovskou imaginaci jejich autorky. Kromě klasické fotografie se zde objevuje i video, umělecká fotografie, fotografická koláž nebo propojení fotografie a malby. Publikace v grafickém provedení Adama Uchytila obsahuje na 136 stranách fotografie nejen vystavených děl. Knihu doplňuje obsáhlý rozhovor s autorkou a kurátorským textem.

1 990 
včetně dph
skladem
Název: Alžběta Jungrová: Exit  ISBN: 978-80-907418-5-0  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788090741850  Hmotnost: 1.70 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 136  Rozměr: 260x320 mm  Nakladatel: Trafo Gallery
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Alžběta Jungrová: Exit, Alena Ochepovsky Bartková, Alžběta Jungrová

Alžběta Jungrová, bývalá reportérka, která fotografovala konflikty i místa, kam se nikdo nechtěl vydat, prezentuje na aktuální výstavě EXIT a stejnojmenné publikaci svou volnou tvorbu z posledních pěti let. Právě odchod od reportážní fotografie k volné tvorbě a hledání vlastního světa je jedním z mnoha „východů“, které na výstavě může divák najít. Dalším je vyrovnávání se s pomíjivostí tohoto světa a s definitivní dospělostí. Své pocity vizualizuje Jungrová prostřednictvím postav žen, ať již reálných s vlastními pohnutými osudy, nebo jen abstraktních ženských těl.

Šest cyklů, které dokumentuje stejnojmenná kniha s výstavou v prostorách Trafo Gallery, ukazuje všestrannost a obrovskou imaginaci Jungrové. Kromě klasické fotografie se zde objevuje i video, umělecká fotografie, fotografická koláž nebo propojení fotografie a malby. Publikace v grafickém provedení Adama Uchytila obsahuje na 136 stranách fotografie nejen vystavených děl. Knihu doplňuje obsáhlý rozhovor s autorkou a kurátorským textem Aleny Ochebsky Bartkové.

Obrazová část 136 stran, vložený rozhovor s kurátorský text na 42 stranách.

Alžběta Jungrová: Exit

Recenze knihy ~ Alžběta Jungrová: Exit, Alena Ochepovsky Bartková, Alžběta Jungrová

rating - 4.5rating - 4.5rating - 4.5rating - 4.5rating - 4.5 90%

„Budeme se těšit na další publikace této profesionálky. Klady: Emoce vyjádřená neobvyklým způsobem. Zápory: Neznám.“

Ověřený zákazník  8.8.2023  Heureka.cz