Stručná historie grafického designu

Sleva 8%
Autor
InformaceČesky, 2015
PopisMonografie Richarda Hollise, jednoho z nejvlivnějších tvůrců a teoretiků grafického designu, stručně a přehledně popisuje vývoj tohoto oboru od jeho p…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena390 Kč - SLEVA 8%
Cena s DPH
359
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelRubato
ISBN9788087705278
EAN9788087705278
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.12 Kg
Rozměr140 × 220 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran262

Bližší informace o knize "Stručná historie grafického designu"

Monografie Richarda Hollise, jednoho z nejvlivnějších tvůrců a teoretiků grafického designu, stručně a přehledně popisuje vývoj tohoto oboru od jeho počátků do současnosti. Začíná proměnou grafického umění v design, pokračuje plakáty, Bauhausem, novou typografií, válkou a propagandou, avantgardou, modernismem, futurismem, švýcarským stylem, Neue Graphik, šedesátými lety, psychedelií, protestním designem a končí novými technologiemi. Stručná historie grafického designu, autor Hollis Richard.


Anotace knihy " Stručná historie grafického designu, autor Hollis Richard"

V závěrečné kapitole shrnuje novodobé mezinárodní směry a věnuje pozornost roli počítače a internetu v současném grafickém designu, kdy se role designéra stává komplexnější, subverzivnější a leckdy má v sobě i politický podtext.
Neocenitelnou součástí knihy je přes 800 ilustrací a rozsáhlá bibliografie, která zájemcům o grafický design umožňuje pokračovat ve studiu a prohlubovat svoji inspiraci.
Hollisova důkladná monografie je svojí povahou jakousi miniencyklopedií grafického designu, což ji při nedostatku seriózních publikací pro vzdělávání v tomto oboru činí nepostradatelnou. Jedná se o jeden z vůbec prvních pokusů tento obor zachytit a nenápadně promýšlet.
Kniha byla přeložena do mnoha světových jazyků a v Británii se dočkala již 3. vydání..
Rubato


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz