Století dánské a české nábytkové tvorby

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisBilingvní publikace s bohatou fotodokumentací nabízí volnou konfrontaci moderního nábytkového designu v Dánsku a Česku za posledních sto let.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
720
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelUMPRUM
ISBN9788087989098
EAN9788087989098
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.10 Kg
Rozměr180x250 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran329

Bližší informace o knize "Století dánské a české nábytkové tvorby"

Bilingvní publikace s bohatou fotodokumentací nabízí volnou konfrontaci moderního nábytkového designu v Dánsku a Česku za posledních sto let. Století dánské a české nábytkové tvorby, autor Rossini Pavla, Pelcl Jiří (ed.).


Anotace knihy " Století dánské a české nábytkové tvorby, autor Rossini Pavla, Pelcl Jiří (ed.)"

Osudy obou zdánlivě nesouměřitelných národních cest a obecných specifik sleduje jak v kontextu světového vývoje, tak i v jejich jedinečnosti, snaží se přiblížit stylová východiska i sociálně-ekonomické souvislosti, nastiňuje osudy výrobců a institucí, jejich výstavní, propagační činnost i distribuční schopnosti jako důležité faktory při uplatňování na domácích a mezinárodních trzích. Na knize, jejíž část je též věnována vývoji odborného školství obou zemí a která je obohacena o medailony dánských a českých návrhářů, spolu s Pavlou Rossini a Jiřím Pelclem spolupracovali renomovaní odborníci z oboru Ivana Čapková, Jens Overbye, Dagmar Koudelková a Anežka Šimková či studentka Katedry teorie a dějin umění UMPRUM Klára Peloušková. Grafika Mikuláš Macháček..
UMPRUM


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz