Století dánské a české nábytkové tvorby

Autor: Česky2018UMPRUM

Bilingvní publikace s bohatou fotodokumentací nabízí volnou konfrontaci moderního nábytkového designu v Dánsku a Česku za posledních sto let.

720 
včetně dph
skladem
Název: Století dánské a české nábytkové tvorby  ISBN: 9788087989098  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087989098  Hmotnost: 1.10 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 329  Rozměr: 180x250 mm  Nakladatel: UMPRUM
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Století dánské a české nábytkové tvorby, Rossini Pavla, Pelcl Jiří (ed.)

Osudy obou zdánlivě nesouměřitelných národních cest a obecných specifik sleduje jak v kontextu světového vývoje, tak i v jejich jedinečnosti, snaží se přiblížit stylová východiska i sociálně-ekonomické souvislosti, nastiňuje osudy výrobců a institucí, jejich výstavní, propagační činnost i distribuční schopnosti jako důležité faktory při uplatňování na domácích a mezinárodních trzích. Na knize, jejíž část je též věnována vývoji odborného školství obou zemí a která je obohacena o medailony dánských a českých návrhářů, spolu s Pavlou Rossini a Jiřím Pelclem spolupracovali renomovaní odborníci z oboru Ivana Čapková, Jens Overbye, Dagmar Koudelková a Anežka Šimková či studentka Katedry teorie a dějin umění UMPRUM Klára Peloušková. Grafika Mikuláš Macháček.

Století dánské a české nábytkové tvorby