Tutanchamon. Cesta podsvětím

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisTento podrobný průvodce, který připomíná sté výročí zahájení výzkumů Howarda Cartera v Údolí králů, vychází ve spolupráci s řadou mezinárodních výstav…
více informací
Dostupnostdo týdne
Doporučená cena 1 490 Kč - SLEVA
Cena s DPH
1 270
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSlovart
ISBN9788075299277
EAN9788075299277
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.10 Kg
Rozměr250x340 mm
Vazbapevná
Počet stran392

Bližší informace o knize "Tutanchamon. Cesta podsvětím"

Tento podrobný průvodce, který připomíná sté výročí zahájení výzkumů Howarda Cartera v Údolí králů, vychází ve spolupráci s řadou mezinárodních výstav a propojuje současné povědomí o staroegyptském posmrtném životě s Vanniniho fotografiemi v extrémně vysokém rozlišení, aby osvětlil cestu, kterou měl Tutanchamon podniknout po své smrti. Tutanchamon. Cesta podsvětím, autor Sandro Vannini.


Anotace knihy " Tutanchamon. Cesta podsvětím, autor Sandro Vannini"

Když uznávaný fotograf Sandro Vannini začal koncem 90. let 20. st. pracovat v Egyptě, začala se rozvíjet technologická revoluce. Nově vznikající digitální fotografie mu umožnila dokumentovat nástěnné malby, hrobky a předměty v nevídaném detailu. Vannini s využitím časově náročné a namáhavé techniky opakovaných záběrů vytváří úplné fotografické reprodukce, jež zachycují barvy v jejich původních tónech a jasné intenzitě. Prostřednictvím těchto mimořádných snímků můžeme objevovat charakteristické rysy předmětů, ale také propracované a chytře skryté detaily. Tato nedocenitelná díla přetrvávají ve Vanniniho fotografiích v celé své nadčasové nádheře.

Vanniniho portfolio pokrývá všechny stránky staroegyptské kultury – počínaje obětinami a rituály a konče Usirem a věčným životem – všem těmto snímkům však dominuje jedinečné dědictví krále Tutanchamona. Tento svazek obsahuje texty sepsané devíti význačnými egyptology, které toto hojně diskutované tajemství odhalují. Zasvěcené vyprávění, oslnivé fotografie a současný pohled, osvětlující epochu trvající nepředstavitelných 4000 let, činí z této knihy příhodné vzdání holdu odyseji dětského krále.

Obsah:

Wolfgang Wettengel - Úvod
Salima Ikram - Smrt a mumifikace
Vassil Dobrev - Rituály a obětiny
Peter Der Manuelian - Pohřební obřad
David P. Silverman - Usir a soud
Miroslav Bárta - Nebe starých Egypťanů
Francesco Tiradritti - Přechod do posmrtného života
Hana Vymazalová - Věčný život v ráji
Sandro Vannini - Epilog.
Slovart

Obsah knihy: Tutanchamon. Cesta podsvětím

Tutanchamon. Cesta podsvětím - examplesTutanchamon. Cesta podsvětím - examplesTutanchamon. Cesta podsvětím - examplesTutanchamon. Cesta podsvětím - examplesTutanchamon. Cesta podsvětím - examplesTutanchamon. Cesta podsvětím - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz