Symboly a jejich významy - Klíč k výkladu motivů a znaků v umění

Autor
InformaceČesky, 2010
PopisZákladní přehled, esence archetypálních symbolů, které se objevují ve výtvarném umění různých kultur různého období. Přibližuje původ a význam každého…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSlovart
ISBN80-7391-370-0
EAN9788073913700
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.49 Kg
Rozměr142×172 mm
Vazbavázaná
Počet stran256

Bližší informace o knize "Symboly a jejich významy - Klíč k výkladu motivů a znaků v umění"

Základní přehled, esence archetypálních symbolů, které se objevují ve výtvarném umění různých kultur různého období. Přibližuje původ a význam každého symbolu v určité části světa, nabízí čtenáři, aby sledoval umělecký styl každé kultury a mohl porovnávat její symbolické motivy s podobnými motivy v jiné kultuře. Symboly a jejich významy - Klíč k výkladu motivů a znaků v umění, autor Clare Gibson.


Anotace knihy " Symboly a jejich významy - Klíč k výkladu motivů a znaků v umění, autor Clare Gibson"

Po úvodu do problematiky symbolismu a jeho využití v umění se kniha postupně, kontinent po kontinentu, zabývá jednotlivými symboly a jejich významem. Kapitoly mají tentýž tematický sled, což umožňuje srovnávat různé přístupy k zobrazování posvátných symbolů, symbolů identity, alegorií i k uspořádání symbolických systémů v různých koutech světa. Každý text doplňuje ilustrace, která dovoluje utvořit si o popisovaném symbolu vizuální představu, počínaje egyptskými hieroglyfy a konče evropskou heraldikou. Barevné ukázky různých děl pak zasazují symboly do uměleckého kontextu. Naučná a přitom přístupná publikace osloví každého, kdo se někdy pozastavil nad smyslem nebo tvarem egyptského anchu, hinduistické mandaly či magického pentagramu..
Slovart

Obsah knihy: Symboly a jejich významy - Klíč k výkladu motivů a znaků v umění

Symboly a jejich významy - Klíč k výkladu motivů a znaků v umění - examplesSymboly a jejich významy - Klíč k výkladu motivů a znaků v umění - examplesSymboly a jejich významy - Klíč k výkladu motivů a znaků v umění - examplesSymboly a jejich významy - Klíč k výkladu motivů a znaků v umění - examplesSymboly a jejich významy - Klíč k výkladu motivů a znaků v umění - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení