Svět měst

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisKniha známého urbanisty a architekta podává syntetický výklad o vývoji měst, od velkých starověkých civilizací až do současnosti.
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAcademia
ISBN9788020018083
EAN9788020018083
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.54 Kg
Rozměr215 x 265 mm
Vazbavázaná
Počet stran716

Bližší informace o knize "Svět měst"

Kniha známého urbanisty a architekta podává syntetický výklad o vývoji měst, od velkých starověkých civilizací až do současnosti. Svět měst, autor Jiří Hrůza.


Anotace knihy " Svět měst, autor Jiří Hrůza"

Sleduje jak tisíciletý vývoj lidských sídel, tak i specifické znaky a vlastnosti jednotlivých měst. V popředí autorovy pozornosti je historie měst na území České republiky v kontextu střední Evropy a rovněž vývoj měst v evropské a americké kultuře, ale samostatné kapitoly jsou věnovány také dalším civilizacím, zvláště v Asii a v předkolumbovské Americe. Ve dvou závěrečných oddílech autor podává ucelený výklad o celosvětovém vývoji moderních měst a velkoměst od 19. století do začátku 21. století a zamýšlí se nad perspektivami nejbližší budoucnosti.
Kniha je určena hlavně studentům a čtenářům zajímajícím se o stavbu a plánování měst, architekturu, dějiny umění, geografii, sociologii a další obory. Je psána přístupným jazykem a vychází vstříc zájmu široké veřejnosti o souvislosti dnešních uměleckých, demografických, technických a environmentálních problémů měst. Text provází množství plánků a půdorysných nákresů, kniha je vybavena výběrovou bibliografií a rejstříky jmen a míst..
Academia

Obsah knihy: Svět měst

Svět měst - examplesSvět měst - examplesSvět měst - examplesSvět měst - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz