Smysl moderního umění. Filozofická interpretace.

Autor
InformaceČesky, 2010
PopisKnihu Smysl moderního umění vydal autor v roce 1968. Nabídl v ní interdisciplinárně koncipovaný výklad, v němž rysy moderního umění spatřuje především…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelHost
ISBN80-7294-371-5
EAN9788072943715
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.21 Kg
Rozměr218x140 mm
Vazbapevná s přebalem
Počet stran160
PřekladatelMarkéta Jansová

Bližší informace o knize "Smysl moderního umění. Filozofická interpretace."

Knihu Smysl moderního umění vydal autor v roce 1968. Nabídl v ní interdisciplinárně koncipovaný výklad, v němž rysy moderního umění spatřuje především ve sféře nově konstituované subjektivity autora i vnímatele. Smysl moderního umění. Filozofická interpretace., autor Karsten Harries.


Anotace knihy " Smysl moderního umění. Filozofická interpretace., autor Karsten Harries"

Projevy této subjektivity vykládá jak na základě jejích rysů ve vybraných dílech výtvarných, literárních, fotografických či architektonických, tak i na základě uceleného filozofického konceptu, založeného především na Heideggerově učení. Kniha tak kromě jiného nabízí i výkladově koherentní příběh vývoje umění od antických a raně křesťanských kořenů až po nástup abstraktního umění v rámci evropské avantgardy. Interpretační pozorování rysů jednotlivých děl je schopna zobecnit až na úroveň abstrahujících soudů o moderním umění tak vůbec, ale zároveň se při tom neztratit v tvrzeních vágních a paušálních..
Host


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz