Secese

Sleva 16%
Autor
InformaceČesky, 2011
PopisSecese vzniká a rozvíjí se koncem 19. a počátkem 20. století jako hnutí oponující akademismu a eklektismu 19. století a rozšiřuje se na mezinárodní úr…
více informací
Dostupnostdo týdne
Běžná cena1 299 Kč - SLEVA 16%
Cena s DPH
1 090
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSlovart
ISBN80-7391-571-1
EAN9788073915711
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost3.79 Kg
Rozměr298×300 mm
Vazbavázaná
Počet stran480

Bližší informace o knize "Secese"

Secese vzniká a rozvíjí se koncem 19. a počátkem 20. století jako hnutí oponující akademismu a eklektismu 19. století a rozšiřuje se na mezinárodní úrovni v Evropě a ve Spojených státech. Odmítá stylové směry minulosti a inspiruje se přírodou. Secese, autor neuveden.


Anotace knihy " Secese, autor neuveden"

Zvláštními znaky tohoto stylu jsou vyhraněna lineárnost, metamorfní formy, dekorativní elegance a v duchu jednotlivých variant se vyznačuje přímým nebo vzletným, vždy ale výrazově velmi silným a elegantním vedením linky. V každé zemi získává tento styl zvláštní formy a také označeni: Jugendstil v Německu, secese v Rakousku, modernismo v Katalánsku, Modern Style ve Velké Británii, Liberty v Itálii a Art Nouveau v Belgii a Francii. Secese využívá i nové průmyslově vyráběné materiály a techniky tak, aby vypadaly jemně a elegantně. Proniká do všech oblastí umění a výroby objektů: do architektury, malířství, sochařství, interiérové architektury, grafiky, designu, módy a šperkařství. Umělci si kladli za cíl koherentní projektování nejen prostoru ale také jeho výzdoby a navrhují zařízení interiérů až do nejmenších detailů..
Slovart

Obsah knihy: Secese

Secese - examplesSecese - examplesSecese - examplesSecese - examplesSecese - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz