Prostor mezi geometrií a malířstvím

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisVývoj kategorie prostoru v geometrii a jeho reprezentace v malířství od renesance po 20. století
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 499 Kč - SLEVA
Cena s DPH
444
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSlovart
ISBN9788075299154
EAN9788075299154
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.82 Kg
Rozměr170×240 mm
Vazbatvrdá
Počet stran240

Bližší informace o knize "Prostor mezi geometrií a malířstvím"

Vývoj kategorie prostoru v geometrii a jeho reprezentace v malířství od renesance po 20. století Prostor mezi geometrií a malířstvím, autor Ladislav Kvasz.


Anotace knihy " Prostor mezi geometrií a malířstvím, autor Ladislav Kvasz"

Jak dosahovali renesanční malíři efektu hloubky prostoru? Jak navozuje El Greco pocit přítomnosti postav v prostoru před obrazem? Dokáže kubismus vysvobodit objekty ze zajetí prostoru? Kniha matematika a fi losofa Ladislava Kvasze nejen odpovídá na tyto dotazy, ale přináší srozumitelný a dostatečně vyčerpávající výklad klíčových epizod ve vývoji moderní geometrie. Abstraktní a často obtížně pochopitelné matematické myšlenky totiž nacházíme v malířství vyjádřeny v konkrétní, názorné a intuitivně uchopitelné podobě. Historikům a milovníkům výtvarného umění z řad širší veřejnosti kniha poskytuje nový úhel pohledu na to, co už znají. Matematikům zase propojení dějin geometrie s dějinami malířství dává možnost obohatit výklad této disciplíny o nové souvislosti. Výklad geometrických triků, použitých při tvorbě jednotlivých obrazů, jejichž reprodukce kniha přináší, nabízí praktickou využitelnost pro interpretaci dalších výtvarných děl..
Slovart

Obsah knihy: Prostor mezi geometrií a malířstvím

Prostor mezi geometrií a malířstvím - examplesProstor mezi geometrií a malířstvím - examplesProstor mezi geometrií a malířstvím - examplesProstor mezi geometrií a malířstvím - examplesProstor mezi geometrií a malířstvím - examplesProstor mezi geometrií a malířstvím - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz