Autor: Jan Dolák – Josef Večeřa (eds.)•Česky•2022•Technické muzeum v Brně
Sborník Nová definice muzea: její klady a zápory obsahuje příspěvky a polemiky českých a slovenských muzeologů na téma co je, či není muzeum a jaké pojmy by se měly v nové definici objevit. Příspěvky byly odprezentovány na stejnojmenné konferenci, jež předcházela Generální konferenci ICOM v Praze v roce 2022.
Dárek k tomuto zboží ZDARMA(výběr v košíku)
Název: Nová definice muzea aneb její klady a zápory• ISBN: 978-80-7685-010-1• Jazyk: Česky• Rok: 2022• EAN: 9788076850101 • Hmotnost: 0.90 kg • Vazba: brožovaná • Počet stran: 93• Rozměr: 212x260 mm • Nakladatel: Technické muzeum v Brně
Detail knihy ~ Nová definice muzea aneb její klady a zápory, Jan Dolák – Josef Večeřa (eds.)
Jedná se o deset článků, které mají být nápomocny při tvorbě nové definice, o níž by se mělo na celosvětové konferenci jednat. Autoři operují s pojmy, jako jsou například sbírky, udržitelnost, přístupnost či inkluzivita a zvažují, zda vhodně popisují to, čím muzeum opravdu je.