Mysl v terénu. Filosofický realismus v 21. století

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisFilosofický realismus v 21. století
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAkademie výtvarných umění
ISBN9788087108727
EAN9788087108727
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.55 Kg
Rozměr160 x240 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran196

Bližší informace o knize "Mysl v terénu. Filosofický realismus v 21. století"

Filosofický realismus v 21. století Mysl v terénu. Filosofický realismus v 21. století, autor Lukáš Likavčan, Václav Janoščík, Jiří Růžička (eds.).


Anotace knihy " Mysl v terénu. Filosofický realismus v 21. století, autor Lukáš Likavčan, Václav Janoščík, Jiří Růžička (eds.)"

Antologie Mysl v terénu je úvodem do myšlení soudobého filosofického realismu v rámci rozmanitých proudů objektově orientované ontologie, nového materialismu či spekulativního realismu. Úvodní studie Lukáše Likavčana, Václava Janoščíka a Jiřího Růžičky umožňuje českému akademickému a uměleckému publiku zorientovat se v základních koordinátech současného spekulativního myšlení a následujících devět přeložených textů tento členitý terén mapuje a poskytuje nejnovější vhledy do ontologie, epistemologie, environmentální a politické filosofie či teorie vědy. Mezi texty můžeme najít racionalisticky laděné statě badatelů a badatelek jako Alain Badiou, Quentin Meillassoux nebo Ray Brassier, objektově orientované a materialistické koncepce Leviho Bryanta, Timothyho Mortona, Jane Bennettové či Isabelle Stengersové, stejně jako politicko-teoretické intervence Rezy Negarestaniho a xenofeministického kolektivu Laboria Cuboniks. Tyto eseje slouží jako vstupní brány do širokého spektra debat odehrávajících se na samém čele filosofické avantgardy dneška, která se snaží vypořádat s dědictvím (post)kantovské filosofie, fenomenologie, analytické filosofie i poststrukturalismu. Novým způsobem se tak zde pokládají staré otázky poznatelnosti věci o sobě, architektury lidské kognice, postavení člověka v planetární síti mimo-lidských aktérů či možnosti univerzalistického emancipačního projektu..
Akademie výtvarných umění


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz